TIXIK.net » Zoo » Polska » Lubuskie » Zoo Safari Świerkocin

Zoo Safari Świerkocin, Polska

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Zoo Safari Świerkocin: Obserwator pokoi
Zoo Safari Świerkocin Mapa Zoo Safari Świerkocin hotels map

Zoo Safari ŚwierkocinZoo Safari Świerkocin

Tematy z tym związane

Zoo Safari Świerkocin: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Zoo Safari Świerkocin


Zobacz wszystkie »


Zoo Safari Świerkocin: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Zoo Safari Świerkocin Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w pobliżu, Pensjonaty, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna regionu, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Zoo Safari Świerkocin i transport
Wildpark KassenhausZoo50km


Informacje turystyczne

Kategorie: Zoo, Aktualny czas: 16:11:44, Adres: 131, 66-460, Polska, Świerkocin, Telefon: 95 7511929, Oficjalne strony WWW :

Zoo Safari Świerkocin to ogród zoologiczny i ośrodek rozrywki. Znajduje się w zachodniej części Polski , w mieście Świerkocin . Zoo Safari Świerkocin przedstawia wiele pawilonów zwierząt z różnych kontynentów świata.

Atrakcje

Zoo Safari Świerkocin strategicznie podzielono na kilka pawilonów. W części afrykańskiej można zobaczyć największego żyjącego ptaka - strusia afrykańskiego lub zebry z sawanny afrykańskiej. Nie brakują rzadko spotykane rodzaje antylop, np. największy rodzaj antylopy - "Oryx". W dalszej części Zoo Safari Świerkocin, zwanej Ameryka Południowa , żyje np. największy ptak tego obszaru - "Grey Rhea". W tym pawilonie występują również niektóre dalsze charakterystyczne rodzaje fauny Ameryki Południowej - np. lama, mini kucyk i bawół domowy. W pawilonie azjatyckim Zoo Safari Świerkocin należą do najciekawszych przedstawicieli zwierzęcych zaliczamy zagrożony rodzaj antylop jelenia i bydło stepowe. W dziale mongolskim jest najbardziej intrygujące obserwować na wolności zagrożony rodzaj wielbłąda dwugarbnego, osła kułana i jaka. Zoo Safari Świerkocin prezentuje zarazem ogród zoologiczny i miejsce do spacerów, kiedy można zwiedzać szlaki safari. Tutaj zwiedzający mogą spotkać rosyjskie żółwie, surykatki, niezliczone rodzaje papug, lwy, psy dingo, emu, kangury, bociany białe, zebroidy, koczkodany, pawie i wiele innych, zwierzęta na wolności zagrożone.

Kolejne atrakcje rozrywkowe

Do atrakcji Zoo Safari Świerkocin należy również mini zoo kontaktowe, które jest przeznaczone dla najmłodszych. Dzieci tam mogą głaskać i nakarmić zwierzęta. W tej części występują przede wszystkim zwierzęta domowe, np. karłowate kozy, owce, króliki i świnki morskie. Zoo Safari Świerkocin zapewnia również park zabaw, gdzie mogą dzieci korzystać z piaskownicy, zjeżdżalni, karuzeli i boiska. W parku są czynne dwie restauracje i bufet z napojami, słodyczami i lodami.

Informacje praktyczne

W kwietniu i we wrześniu jest Zoo Safari Świerkocin otwarte codziennie od godziny 10 do 18-tej. Od maja do sierpnia jest otwarte codziennie od godziny 10 do 19-tej a w październiku tylko w weekendy od 10 do 17-tej. Cena biletu do Zoo Safari Świerkocin wynosi 35 zł za osobę dorosłą, dzieci do 4 lat mają wstęp wolny.

Czy ma związek z kolejnymi atrakcjami?

z parkiem
z parkiem rozrywki

Członkowstwo w organizacjach profesjonalnych

EEP
ISIS

Możliwość urządzania imprez

urodziny
pikniki

Rodzaj Ogrodu zoologicznego

safari
ogród zoologiczny
kącik zoo
zoopark

Najczęściej wyszukiwane gatunki zwierząt

papuga
jak
kaczka
kangur
koza
łabędź
lama
lew
małpa
osioł
paw
surykatka
wielbłąd
zebra

Poszczególne atrakcje miejscowe

mniejsze atrakcje dla dzieci
zoo
diabelski młyn


Informacje i fakty,

GPS: 52.6624, 14.9949
Wysokość: 16 m
Możliwość wejścia z psem: Tak
Dostępne dla osób osób z handicapem: Tak
Powierzchnia ekspozycji: 20 h ha
Ostatnia aktualizacja: 19-10-2012 19:40:20

Zoo Safari Świerkocin: Przegląd

Zoo Safari Świerkocin na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Witnica (7km)Gorzów Wielkopolski (18km)Lubniewice (24km)Ośno Lubuskie (25km)Myślibórz (30km)Rzepin (37km)Barlinek (40km)Torzym (39km)Łagów (41km)

Webmap: 1 2 3