TIXIK.net » Miasta » Polska » Lubuskie » Zielona Góra

Zielona Góra - hotele, zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Zielona Góra: Obserwator pokoi
Zielona Góra Mapa Zielona Góra hotels map

Zielona GóraZielona Góra

Tematy z tym związane

Zielona Góra - mapa satelitarna, Zielona Góra: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Zielona Góra


Zobacz wszystkie »


Zielona Góra: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Zielona Góra Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Widok na ulice, Planer wycieczek, Zielona Góra i transport
Klub Heaven0.6km
Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w ZielonMuzea0.8km
Ogród Botaniczny w Zielonej GórzeOgrody botaniczne2km
Aquapark w Zielonej GórzeKąpieliska2km
Muzeum Miejskie w Nowej SoliMuzea21km
Zamek w DębnieMuzea21km
JelitoJeziora23km
Jezioro WojnowskieJeziora26km
Gryżyński Park KrajobrazowyParki narodowe27km


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 17:44:17, Oficjalne strony WWW :

Zielona Góra to miasto historyczne w Polsce . Znajduje się w zachodniej części kraju, w województwie lubuskim. Obecnie jego populacja liczy około 120 tysięcy mieszkańców.

Wgląd do historii

Historia miasta sahá XIII wieku. Pierwsza wzmianka o miejscowym grodzisku słowiańskim pochodzi z roku 1222. W 1323 roku Zielona Góra otrzymała prawa miejskie. Od roku 1740 miasto stanowiło część Prus a później Niemiec . Polska oficjalnie miasto przejęła od Armii Czerwonej w 1945 roku. Od roku 1852 przebiega tu coroczne winobranie.

O mieście - Winobranie

Zielona Góra to czyste i zadbane miasto. Oprócz tego to ważne regionalne centrum przemysłu, nauki i kultury. W mieście ma siedzibę uniwersytet i Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych. Nazwa miasta powstała na skutek tego, że wzniesiono go na kilku pokrytych lasami wzgórzach. Zielona Góra to na całym świecie znana "piwnica z winem". Uprawa wina ma tu swoją tradycję już od kilku wieków. Ilość winnic w mieście i okolicy szacuje się na 4 000, z czego większość z nich leży w samym mieście. Dzięki temu odbywa się tu coroczne winobranie.

Ciekawostki turystyczne

Najsłynniejsze zabytki miasta Zielona Góra to Katedra Św. Jadwigi, Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, ratusz z rynkiem, Wieża Głodowa z XV wieku i kaplica z XIV wieku. Dalej to obserwatorium astronomiczne i nowoczesna Palmiarnia, w której mieści się atrakcyjna restauracja i można spróbować miejscowe wina. Jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów jest Muzeum Ziemi Lubuskiej, które przedstawia wystawę poświęconą produkcji wina. Ulubiony cel turystów to również pobliskie jeziora i tor wyścigowy, na którym odbywa się turniej żużlowy. Rarytasem jest, że na obszarze miasta można znaleźć 81 ciekawostek natury.

Usługi turystyczne

Zielona Góra zapewnia wiele możliwości zakwaterowania. Podstawową listę można znaleźć TUTAJ . Smacznie zjeść można np. w restauracji Figaro, w chińskiej restauracji Pekin i w pizzerii Toscana.

Rozrywka

Największą imprezą w Zielonej Górze jest co roku już wspomniane wrześniowe Winobranie. W ramach niego obchodzi się też "Dni miasta Zielona Góra", a tu odbywa się między innymi koszt wina i targi uliczne wraz z szeregiem różnych towarzyszących imprez kulturalnych. Np. spotykają się tu najlepsi polscy muzycy jazzowi, występujący w klubu Harlem. Do innych ciekawych imprez miasta zaliczamy festiwal "Busker Bus", który przebiega na przełomie czerwca i lipca i sierpniowy "Ludowy festiwal tańca". Kultura to przede wszystkim miejscowa Filharmonia Tadeusza Bairda.

Transport

Do miasta Zielona Góra łatwo można dojechać samochodem, autobusem, pociągiem i samolotem. W pobliżu miasta rozciąga się byłe lotnisko wojskowe, które obecnie służy civilnímu provozu. Codziennie stad kursuje linia do Warszawy . Stacja kolejowa znajduje się 10 minut na piechotę w kierunku wschodnim od Starego Miasta. Pociągi kursują stąd np. do Warszawy , Krakowa , Gdańska i Szczecina . Autobusy zapewniają szczególnie przewóz regionalny. Samochodem najlepiej jechać autostradą S3 (E65) .

Plusy

równinna okolica

Przeciw

daleko od lotniska

Przeznaczone dla

studium


Informacje i fakty,

GPS: 51.939, 15.5055
Wysokość: 142 m
Najbliższe lotnisko: Array, 152 km
Ostatnia aktualizacja: 22-10-2012 07:45:05

Zielona Góra: Przegląd

Zielona Góra na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Zielona GóraStary Kisielin (5km)Przylep (4.9km)Drzonków (7km)Nowe Kramsko (29km)Świebodzin (35km)Kosobudz (37km)Żagań (38km)Szczaniec (39km)

Webmap: 1 2 3