TIXIK.net » Miasta » Warszawa

Warszawa - hotele, zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Warszawa: Obserwator pokoi
Warszawa Mapa Warszawa hotels map

WarszawaWarszawa

Tematy z tym związane

Warszawa - mapa satelitarna, Warszawa - pensjonaty, Warszawa - luksusowe zakwaterowanie, Warszawa - apartamenty, Warszawa - tanie zakwaterowanie, Warszawa: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Warszawa


Zobacz wszystkie »


Warszawa: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Warszawa Mapa Planer wycieczek na życzenie
Największe miasta świata, Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Apartamenty bezpośrednio w mieście, Hostele i noclegownie, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Widok na ulice, Planer wycieczek, Warszawa i transport


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 12:56:31, Oficjalne strony WWW :

Warszawa to stolica Polski . Znajduje się w centralnej części kraju, nad rzeką Wisłą. Obecnie liczy ponad 1,7 miliona obywateli.

O mieście

Warszawa to najsłynniejsze centrum handlowe, kulturalne i naukowe w Polsce . Na obecny wizerunek miasta znacznie wpłynął rozwój infrastruktury. Równocześnie rozbudowano tu wieżowce, drapacze chmur oraz centra handlowe. Wąskie uliczki były tym samym zastąpione nowoczesnymi bulwarami i deptakami. Centrum historyczne jednak zostało zachowane, pomimo tego że miasto po II wojnie światowej omal w całości odnowiono. Warszawa dzieli na część zachodnią i wschodnią rzeka Wisła. Zachodnia cześć to nowoczesna siedziba większości warszawskich firm, banków, teatrów, sal kinowych itp. Wschodnia nie jest tak rozwinięta. Obecnie jednak nawet tutaj buduje się szereg nowoczesnych centrów handlowych, przestrzeni biurowych i nowe mieszkania.

Ciekawostki turystyczne - UNESCO

Najsłynniejszym zabytkiem turystycznym miasta to warszawskie Stare miasto, które zapisano na Listę dziedzictwa kulturowego UNESCO . Można tutaj znaleźć kamienice z kolorowym tynkiem, stare mury obronne, barbakany (część wzmacniająca w kształcie walca) i katedrę św. Jana Chrzciciela. W pobliżu Starego miasta mieści się /kralovsky-zamek-2361693.htm Zamek Królewski , pałac i oficjalna siedziba polskich królów. Stare miasto jest zarazem ruchliwe, pełne tradycyjnych restauracji, sklepów i kawiarni. Warszawa posiada w ofercie ciekawe muzea i galerie, Muzeum Narodowe lub Muzeum Chopina (Chopin urodził się niedaleko Warszawy i długi okres czasu tutaj mieszkał) . W mieście znajduje się ponad 60 kolejnych zaciekawiających muzeów. Zachwycają także Łaźnie Królewskie, skupisko małych pałaców z XVIII wieku, które otacza park ze stawem i teatrem. Dominantą stolicy jest Pałac kultury , nazywany również „Darem narodów Związku Radzieckiego”. To najsłynniejszy i najbardziej zachowany zabytek realizmu socjalistycznego w kraju. Polakom go ofiarował Stalin. Na brzegu Wisły, w dzielnicy Praga, powstał w 1955 największy stadion sportowy. Nazwano go Stadionem dziesięciolecia i pomieści do 80 000 widzów. Obecnie jednak nie służy celom sportowców i stało się z niego największe targowisko pod gołym niebem w Europie.

Wgląd do historii

Pierwszym miejscem osiedlenia na terenie obecnej Warszawy była w IX i X wiekach osada Bródno, następnie Jazdów w XII i XIII wiekach. W 1281 Jazdów przemianowano na Warszowa. W XIV wieku stała się ona częścią województwa mozowskiego a w 1413 jego stolicą. Dopiero w 1526 roku Warszawa weszła w skład korony polskiej. Po okresie kolejnego zwierzchnictwa Prus i imperialnej Rosji została dopiero pod koniec I wojny światowej siedzibą nowo powstałej Polski.

Usługi turystyczne

Warszawa oferuje dużą ilość miejsc zakwaterowania. Podstawową listę obiektów zakwaterowania w stolicy Polski można przejrzeć TUTAJ . Smacznej kuchni można zasmakować np. w restauracji E.Wedel, Polska Różana, gdzie wypróbować można polskie dania specjalne, dalej w restauracji Batida, Podwale lub w pizzerii Nonsolo, która podaje najlepszą pizzę w całej Warszawie . Na zakupy można udać się do centrum historycznego lub któregoś z szeregu wielkich centrów handlowych jak np. Tesco, Carrefour czy nowoczesne Złote Tarasy. Rozrywka kulturalna czeka w jednym z ponad 30 teatrów, włącznie Teatru Narodowego, opery i Filharmonii Narodowej. Nie brak tutaj multikin, klubów nocnych, dyskotek itp. Najpopularniejsze kluby nocne mieszczą się na ulicy Mazowieckiej.

Rozrywka

Warszawa gości w ciągu roku wielką ilość różnego rodzaju imprez, świąt i festiwali. Najsłynniejsze z nich to festiwal filmów Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) , Warszawskie letnie dni jazzowe, Festiwal kultury żydowskiej (Festiwal Kultury Żydowskiej - Warszawa Singera) , Warszawska Jesień , Staropolski festiwal muzyczny (Festiwal Muzyki Staropolskiej) i Noc muzeów, która ma miejsce w połowie maja. Podczas niej można bezpłatnie nocą zwiedzić wybrane warszawskie muzea i galerie.

Transport

Mając na uwadze, że Warszawa to stolica Polski , bez większych problemów można dotrzeć tutaj ze wszystkich zakątków kraju zarówno autobusem, jak i pociągiem. Samochodem można dojechać najlepiej drogą E30 (nr 2) , E77 (nr 7) , E67 (nr 8) a E372 (nr 17) . Wokół Warszaway niestety nie ma rzeczywistej obwodnicy, ruch tranzytowy jest więc kierowany ulicami miasta. Po mieście najlepiej można poruszać się za pomocą 200 autobusów i 30 linii tramwajów. Innowacyjną sieć tramwajów uzupełnia nowo wybudowane metro, które stanowi jedyny w swoim rodzaju system w kraju.

Plusy

równinna okolica

Przeznaczone dla

aktywne wczasy
poznawanie historii
obchody
życie nocne
rejsy
zakupy
studium

Ciekawostki

centrum historyczne
stara & nowa architektura
wieżowce
centrum polityczne

Transport i możliwości przejazdu

lotniczy
metro
lotnisko międzynarodowe
tramwaje
kolejowy

Wyjazd służbowy (przemysł)

bankowy
chemiczny
finansowy
IT
spożywczy


Informacje i fakty,

GPS: 52.2286, 21.0409
Wysokość: 87 m
Ostatnia aktualizacja: 2012-10-21 16:22:10

Warszawa: Przegląd

Warszawa na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

WarszawaRaszyn (11km)Stare Babice (15km)Konotopa (15km)Pustelnik (13km)Józefów (17km)Dziekanów Leśny (19km)Obory (18km)Otwock (21km)

Webmap: 1 2 3