TIXIK.net » Miasta » Włochy » Friuli-Venezia Giulia » Trieste » Triest

Triest - hotele

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Triest: Obserwator pokoi
Triest Mapa Triest hotels map

TriestTriest

Tematy z tym związane

Triest - mapa satelitarna, Triest - pensjonaty, Triest - luksusowe zakwaterowanie, Triest - tanie zakwaterowanie, Triest: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Triest


Zobacz wszystkie »


Triest: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Triest Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Apartamenty bezpośrednio w mieście, Hostele i noclegownie, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Widok na ulice, Planer wycieczek, Triest i transport
Parrocchia Di Santa Maria MaggioreReligia0.1km
San Giusto CastleGrody i zamki0.2km
Cattedrale di San GiustoReligia0.2km
Trieste Roman TheatreTeatr0.2km
Roman TheatreTeatr0.2km
Palazzo del MunicipioRatusz0.2km
Trieste CathedralKatedry0.2km
Museo D’Arte OrientaleMuzea0.3km
Guerriero morentePomnik0.3km
Trieste MuseumMuzea0.4km
Teatro Lirico Giuseppe VerdiTeatr0.3km
Molo dei BersaglieriPorty0.5km
Revoltella MuseumMuzea0.6km
Comunita' Serbo OrtodossaReligia0.4km
Comunita' Greco OrientaleReligia0.4km


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 23:27:07, Oficjalne strony WWW :

Triest to miasto znajdujące się we Włoszech . Leży w północnej części państwa na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, graniczy ze Słowenią i jest stolicą autonomicznej regionu Friuli – Wenecja Julijska i prowincji Triest. Obecnie w mieście Triest zamieszkuje około 205 000 mieszkańców.

Historia

Triest w latach 1382 – 1918 był pod wpływem monarchii habsburskiej. W tym okresie był Triest stolicą austriackiego wybrzeża. Po II wojnie światowej Jugosławia chciała dołączyć miasto Triest do swoich ziem. Od 1954 należy do Włoch .

Atrakcje turystyczne

Dominantą miasta jest rynek – plac Piazza dell'Unità d'Italia, na którym znajduje się wiele pałaców pochodzących z XIX wieku. Najważniejszym i najbardziej znanym jest Palazzo del Municipio. Warte uwagi są również inne zabytki. Należą do nich zamek Miramare pochodzący z 1856 – 1860 roku, zamek San Giusto posiadający ekspozycję broni historycznej oraz rzymskie lapidarium. Z jego murów rozciąga się przepiękny widok na Triest. W mieście zachował się również teatr rzymski, katedra San Giusto, serbski kościół prawosławny, kościół luterański oraz synagoga. Dla miłoścników wrażeń kulturalno artystycznych polecamy wizytę w teatrze Teatro Verdi z 1798 roku. W trakcie roku Triest organizuje mnóstwo festiwali, z których najważniejszy jest Festa dei Turisti odbywający się na końcu sierpnia.

Tranvia di Opicina

Ciekawostką jest Tranvia di Opicina, czyli mieszanina kolejki tramwajowej z wyciągiem, która została zbudowana 1902 roku. Ten środek transportu transport obsługuje trasę pomiędzy miastem Triest a gminą Opicina.

Usługi turystyczne

Triest oferuje szeroki zakres zakwaterowania. Podstawową ofertę można znaleźć TUTAJ . Można zatrzymać się również w kampingu lub w kwaterach prywatnych. Oczywistością jest również spora ilość obiektów gastronomicznych.

Transport

Do Triestu najlepiej dotrzeć własnym samochodem, pociągiem lub statkiem. Jadąc samochodem miasto leży na trasie autostrady A4 prowadzącej z Turyna do Lubljany oraz chorwackiej Rijeky. Wybierając transport kolejowy dojedziemy z Wenecji i Udine, oraz Mediolanu i Rzymu . Triest jest miastem portowym, które posiada sieć transportu morskiego połączoną z innymi miastami Morza Adriatyckiego a także portem Durrës w Albanii . Na północ od miasta znajduje się lotnisko Trieste-Ronchi dei Legionari. Wewnątrz miasta najlepiej poruszać się autobusowym transportem miejskim lub tramwajowym.

Plusy

ma park rozrywki
klimat umiarkowany

Przeznaczone dla

zakupy
poznawanie historii
życie nocne
rejsy
obchody
studium

Ciekawostki

stara & nowa architektura

Transport i możliwości przejazdu

kolejowy
lotniczy
metro
tramwaje

Wyjazd służbowy (przemysł)

spożywczy


Informacje i fakty,

GPS: 45.6479, 13.7702
Ilość mieszkańców: 200 000
Najbliższa granica: Słowenia, 6,9 km
Wybrzeże: Morze Adriatyckie
Ostatnia aktualizacja: 21-10-2012 13:12:13

Triest: Przegląd

Triest na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

TriestZgornje Škofije (9km)Santa Croce (11km)Škocjan (17km)Prepotto (14km)Grado (30km)Monfalcone (26km)Ronchi dei Legionari (29km)Turriaco (32km)

Webmap: 1 2 3