TIXIK.net » Miasta » Holandia » Tilburg

Tilburg - hotele

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Tilburg: Obserwator pokoi
Tilburg Mapa Tilburg hotels map

TilburgTilburg

Tematy z tym związane

Tilburg - mapa satelitarna, Tilburg - luksusowe zakwaterowanie, Tilburg: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Tilburg


Zobacz wszystkie »


Tilburg: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Tilburg Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Hostele i noclegownie, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Widok na ulice, Planer wycieczek, Tilburg i transport
BeKa SchoorsteenPomnik0.6km
Natuurmuseum BrabantMuzea0.7km
Pinkster Gemeente TilburgReligia2km
De PontMuzea2km
Koning Willem Ii StadiumStadiony2km
Dutch Textiles MuseumMuzea2km
Textielmuseum TilburgMuzea2km
OntmoetingskerkReligia2km
Dierenpark & reptielenhuis de OliemeulenMuzea2km
Tilburg UniversityUniwersytet3km
Beekse BergenKemping4km
Brabancja PółnocnaRegion4km
Speelland Beekse BergenParki rozrywki4km
Heemerf De SchutsboomMuzea4km
Safaripark Beekse BergenZoo4km


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 02:08:40, Telefon: +31 13 542 8811, Oficjalne strony WWW :

Tilburg to miasto leżące w Holandii . Znajduje się w południowej części kraju w rejonie Noord-Brabant. Obecnie w mieście żyje około 200 000 ludzi. Tilburg jest dla turystów ciekawe przede wszystkim ze względu na odbywające się tam imprezy kulturalne i festiwale. Jest również ważnym ośrodkiem uniwersyteckim, w którym na studia uczęszcza ponad 30 000 studentów. W przeszłości Tilburg był ważnym centrum przemysłu sukienniczego a później przemysłu tekstylnego.

Atrakcje turystyczne

Centrum miasta tworzą rynki Pieter Vreedeplein, L. Bouwmeesterplein i Koningsplein. Są to najbardziej malownicze części miasta. Na terenie miasta znajduje się kilka muzeów. Do najciekawszych należą: Nederlands Textielmuseum lub Schrijfmachinemuseum - muzeum piśmiennictwa i maszyn do pisania, muzeum etnograficzne - Volkenkundig Museum, które we swych zbiorach posiada eksponaty z Indonezji, nowej Gwinei i innych krajów. Popularne jest również Muzeum archeologiczne - Oudheidkundig Museum. Do ciekawych zabytków sakralnych miasta Tilburg zaliczamy: kościół St. Jozefkerk (Saint Joseph Church) , który jest jednym z najważniejszych zabytków w mieście. Innymi zabytkami są rzeźba Wilhelma II, pochodząca z roku 1849. Tilburg jest bardzo zielonym miastem, w którym znajduje się wiele parków. Częstym celem wycieczek rodzin z dziećmi jest Beekse Bergen Safari Park oraz największy park tematyczny park zabaw w Beneluksie - Efteling , który jest oddalony około 15 km od miasta.

Historia w pigułce

Pierwsza wzmianka dotycząca miasta pochodzi z 709 roku. Prawa miejskie Tilburg uzyskał w roku 1809. W trakcie XIX wieku Tilburg należał do Brabantu. Właśnie ten okres wpłynął najbardziej na współczesny charakter miasta. Po II wojnie światowej miasto się w znacznym stopniu zmodernizowało i rozbudowało.

Usługi turystyczne

Tilburg oferuje szeroki wachlarz typów zakwaterowania. Podstawową ofertę można znaleźć TUTAJ . Naturalnie w mieście jest wiele sklepów, centrów handlowych, barów I restauracji. Do ulubionych należą np. Havana, I-Pin-Ke, Ho Ho, Hofstede de Blaak, Kok Verhoeven či Anvers. Najwięcej sklepów znajdziemy przy ulicy Heuvelstraat. W jej pobliżu jest także największe centrum handlowe o powierzchni 22 000 m2. Nocą najpopularniejszymi miejscem do zabawy są okolice Rynku głównego. Najbardziej znanym klubem jest Zino, w którym można bawić się do samego ranka. W mieście znajduje się też kilka kin. Do ciekawszych należy Cinecitta, w którym grana jest nietradycyjna kinematografia. Na obszarze miasta są także dwa pola golfowe, ulubione przez amatorów tego sportu.

Rozrywka

Tilburg w trakcie roku jest organizatorem wielu imprez kulturalnych i festiwali. Jednym z nich jest Festiwal kultury światowej. Inną znaną imprezą jest dziesięciodniowy odpust, który odbywa się co roku w lipcu. Jest najdłużej trwającym odpustem w całym Beneluksie. Kolejną propozycją spędzania wolnego czasu jest festiwal równości Roze Maandag. Pod koniec maja odbywa się także popularny Gipsyfestival.

Transport

Do Tilburg łatwo dotrzeć samochodem I pociągiem. Najbliższe lotnisko międzynarodowe znajduje się w Rotterdamie . Miasto posiada trzy stacje kolejowe – Tilburg, Tilburg Universiteit i Tilburg Reeshof. Samochodem najłatwiej dojechać po autostradzie A58 (E312) .

Plusy

mili ludzie
świetne jedzenie
żywa i rozrywkowa destynacja
miasto wielu kultur

Przeciw

całkiem drogo
istniejące rozbite budynki
oszustwa na turystach

Przeznaczone dla

zakupy
poznawanie historii
życie nocne
rejsy
studium
obchody
sportową turystykę

Ciekawostki

stara & nowa architektura

Transport i możliwości przejazdu

kolejowy
lotniczy

Wyjazd służbowy (przemysł)

włókienniczy
IT


Informacje i fakty,

GPS: 51.5547, 5.0853
Wysokość: 18 m
Ilość mieszkańców: 200 000
Najbliższa granica: Belgia, 8,2 km
Odległość do stolicy: Amsterdam, 122 km
Ostatnia aktualizacja: 21-10-2012 18:52:45

Tilburg: Przegląd

Tilburg na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Tilburg (0km)Moergestel (7km)Gilze (9km)Hilvarenbeek (8km)Loon op Zand (8km)De Moer (9km)Biezenmortel (10km)Haaren (11km)Dongen (13km)