TIXIK.net » Miasta » Szczecin

Szczecin - hotele, zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Szczecin: Obserwator pokoi
Szczecin Mapa Szczecin hotels map

SzczecinSzczecin

Tematy z tym związane

Szczecin - mapa satelitarna, Szczecin - luksusowe zakwaterowanie, Szczecin - tanie zakwaterowanie, Szczecin: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Szczecin


Zobacz wszystkie »


Szczecin: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Szczecin Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Apartamenty bezpośrednio w mieście, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Widok na ulice, Planer wycieczek, Szczecin i transport


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 20:34:20, Oficjalne strony WWW :

Szczecin to miasto i znany port w Polsce . Znajduje się w północno-zachodniej części kraju, w województwie zachodniopomorskim, nad rzeką Odrą. Obecnie jego populacja liczy około 410 000 mieszkańców.

O mieście

Szczecin to największy polski port. Równocześnie jest to jeden z największych portów na Morzu Bałtyckim. Szczecin należy do największych miast w kraju. Jest to stolica województwa zachodniopomorskiego. Szczecin ma rozwinięty przemysł oraz znane centrum nauki.

Ciekawostki turystyczne

Centrum miasta w czasach II wojny światowej zniszczono. Jednak do dziś można tutaj znaleźć wiele pięknych zabytków architektury. Wart zwiedzenia jest Zamek Książąt Pomorskich, Katedra gotycka św. Jakuba, dom mieszczański Loitzów, ratusz, brama portowa i Baszta Siedmiu Płaszczy. Na zamku gościnnie przebiegają koncerty wokalne i muzyczne, różne festiwale międzynarodowe i historyczne czy wystawy artystyczne. Ciekawostką jest rynek "Plac Grunwaldzki" w kształcie gwiazdy lub rynek Jasne Błonia i Lotników.

Jachting

Szczecin to ulubione miejsce miłośników jachtingu, ze względu na obecność kilku rozległych obszarów wodnych i zarazem Morza Bałtyckiego. Miejscowe jezioro Dąbie to jedno z największych jezior w całej Polsce.

Wgląd do historii

Początki miasta sięgają do VIII wieku, kiedy wzgórze zamkowe osiedlili pierwsi Słowianie. Prawa miejskie Szczecin uzyskał w 1243 roku. Miasto było dawniej państwem samodzielnym i członkiem Ligi Hanzy. W 1720 roku Szczecin wszedł w skład Prus. W 1843 roku zbudowano łącze kolejowe z Berlina do Szczecina. W 1913 roku otwarto kanał łączący Szczecin z Berlinem. Od roku 1945 miasto zostało ponownie częścią Polski.

Usługi turystyczne

Szczecin oferuje dużą ilość obiektów zakwaterowania. Podstawową listę można przejrzeć TUTAJ . Smacznie zjeść można w restauracji Stary Szczecin, w restauracji indyjskiej Bombay, w restauracji włoskiej Radecki, w restauracji Ladoga, gdzie przeważa kuchnia rosyjska lub w restauracji Chata, gdzie można spróbować kuchni polskiej. Weganie i wegetarianie mogą zahaczyć o klub Amar na ulicy Śląska 9. Na zakupy można wybrać się do centrów handlowych Carrefour, Tesco, Auchan lub Galaxy, które jest największym ośrodkiem handlowym w Szczecinie.

Rozrywka

W Szczecinie w ciągu roku przebiega cała masa imprez, świąt i festiwali. Do tych najsłynniejszych należy festiwal rockowy Szczecin Rock Festival, który ma miejsce 19 i 20 czerwca, uliczny festiwal teatralny Spoiwa Kultury, który przebiega co roku 2 – 4 lipca, Dni Morza, które odbywają się 9 – 13 czerwca i cały festiwal małych teatrów "Kontrapunkt", który przebiega 22 – 26 kwietnia.

Transport

Do Szczecin można dojechać samochodem, autobusem, pociągiem, statkiem i samolotem. Lotnisko międzynarodowe Szczecin-Goleniów znajduje się około 50 km od centrum miasta. Pociągi jeżdżą dziennie np. z Warszawy i Poznania . Samochodem najłatwiej można dojechać autostradą A6 (E28) , która prowadzi kawałek od Szczecina. Regularnie tutaj kursuje np. autobus z Berlina . Transport miejski zapewniają autobusy i tramwaje. Poruszać się również można na rowerem.

Przeznaczone dla

studium

Transport i możliwości przejazdu

kolejowy


Informacje i fakty,

GPS: 53.4286, 14.5548
Wysokość: 24 m
Najbliższa granica: Niemcy, 12 km
Ostatnia aktualizacja: 2012-10-22 07:33:05

Szczecin: Przegląd

Szczecin na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

SzczecinPrzecław (8km)Dobra (13km)Kołbaskowo (13km)Goleniów (23km)

Webmap: 1 2 3