TIXIK.net » Miasta » Stargard Szczeciński

Stargard Szczeciński - hotele

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Stargard Szczeciński: Obserwator pokoi
Stargard Szczeciński Mapa Stargard Szczeciński hotels map

Stargard SzczecińskiStargard Szczeciński

Tematy z tym związane

Stargard Szczeciński - mapa satelitarna, Stargard Szczeciński - apartamenty, Stargard Szczeciński: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Stargard Szczeciński


Zobacz wszystkie »


Stargard Szczeciński: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Stargard Szczeciński Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Apartamenty bezpośrednio w mieście, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Stargard Szczeciński i transport
MuzeumMuzea0.2km
MiedwieJeziora11km
Jezioro BędgoszczJeziora19km


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 10:59:35

Stargard Szczeciński to miasto o dużym znaczeniu historycznym oraz architektonicznym. Położone jest w północo-zachodniej Polsce, na terenie województwa Zachodniopomorskiego. Obecnie zamieszkuje je około siedemdziesięciu tysięcy obywateli. Stargard Szczeciński zachwyca swoją typową ceglaną architekturą. Poza turystyką miasto jest ważnym centrum przemysłu, na jego obrzeżach znajduje się duża strefa ekonomiczna.

Architektura

Centrum miasta Stargard Szczeciński może pochwalić się ciekawymi zabudowaniami. Materiałem, którego używano najczęściej były cegły. Podobny styl architektoniczny znaleźć można w innych miastach północnej Polski oraz Niemiec. W przeszłości kultura tych państw przenikała się wzajemnie. Stargard Szczeciński wpisany jest podobnie jak kilka innych miast w północnej Europie na europejską ścieżkę zabytków ceglanego gotyku.

Historia

Stargard Szczeciński oraz przyległy region należą do najstarszych zamieszkałych miast na terenie dzisiejszej Polski. Pierwsze osady powstały tu już w VII wieku.

Krzyżówka szlaków handlowych

Stargard Szczeciński należy do historycznego regionu zwanego Pomorzem. Prawa miejskie otrzymał w roku 1243. Sto dwadzieścia lat później stał się członkiem Hanzy, która zrzeszała miasta morza Północnego oraz Bałtyckiego w celu współpracy gospodarczej. Miasto przeżywało rozkwit gospodarczy również dzięki temu, iż leżało przy krzyżujących się szlakach handlowych.

Dominacja niemiecka

Podczas wojny trzydziestoletniej w pierwszej połowie XVII wieku część miasta została spalona. Po zakończeniu walk w roku 1648 Stargard Szczeciński przeszedł pod panowanie Prus. W roku 1871 nastąpiło zjednoczenie Niemiec, po którym Stargard Szczeciński stał się częścią Cesarstwa Niemieckiego.

Stargard Szczeciński w Polsce

Po zakończeniu II wojny światowej i porażce nazistów, Niemcy zostały pozbawionej dużej części terytorium. Dotyczyło to m.in. historycznej części Pomorza, która wraz z miastem Stargard Szczeciński stała się częścią Polski.

Zabytki

Kościół św. Marii

Jest jednym z największych ceglanych kościołów w całej Europie. Pochodzi z XIV wieku i był kilka razy przebudowywany.

System obwarowań miejskich

Obwarowania miejskie powstały w średniowieczu, składają się z licznych bram oraz baszt. Jednym z symboli miasta stała się Brama Młyńska. Podobnie jak większość z obiektów tworzących obwarowania zbudowana została z cegieł.

Wygląd miasta

W mieście Stargard Szczeciński znaleźć można wiele ciekawych obiektów, np. renesansowy ratusz z XVI wieku. Miasto urzeka odwiedzających swoją unikatową architekturą oraz ogólną atmosferą.

Pozostałe atrakcje

W mieście Stargard Szczeciński turyści mają wiele możliwości zaspokojenia swoich potrzeb kulturalnych oraz towarzyskich. Stargard Szczeciński to jedno z większych miast w Polsce, oferta jest zatem szeroka. Dużą instytucją kulturalną jest Stargardzkie Centrum Kultury, które organizuje wiele wydarzeń kulturalnych. W mieście znajdują się muzea, w których zobaczyć można liczne eksponaty poświęcone miastu i jego okolicach. Znaleźć tu można również kino oraz liczne obiekty sportowe. W Stargardzie Szczecińskim działa koszykarski klub sportowy grający w I lidze.


Informacje i fakty,

GPS: 53.3384, 15.0434
Wysokość: 33 m
Najbliższe lotnisko: Array, 63 km
Wybrzeże: Morze Bałtyckie, 41 km
Ostatnia aktualizacja: 21-10-2012 16:33:20

Stargard Szczeciński: Przegląd

Stargard Szczeciński na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Stargard SzczecińskiMaciejewo (25km)Goleniów (30km)Barlinek (40km)Myślibórz (48km)

Webmap: 1 2 3