TIXIK.net » Miasta » Rawenna

Rawenna - hotele

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Rawenna: Obserwator pokoi
Rawenna Mapa Rawenna hotels map

RawennaRawenna

Tematy z tym związane

Rawenna - mapa satelitarna, Rawenna - pensjonaty, Rawenna - luksusowe zakwaterowanie, Rawenna - apartamenty, Rawenna: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Rawenna


Zobacz wszystkie »


Rawenna: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Rawenna Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Apartamenty bezpośrednio w mieście, Hostele i noclegownie, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Rawenna i transport


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 09:44:41, Telefon: +39 0544 39972, Oficjalne strony WWW :

Rawenna to miasto leżące we Włoszech . Leży w północnozachodniej części kraju, na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Rawenna jest stolicą prowincji Emilia-Romagna. Obecnie tutaj mieszka około 153 000 obywateli.

Historia

O pierwszych osiedlach danego obszaru nie ma wzmianki. W okresie rozkwitu cesarstwa tutaj zbudowano 2. najsłynniejszy port, który stał się ośrodkiem Cesarstwa Rzymskiego. Od VI wieku miasto chyliło się ku upadku. W roku 1796 Rawenna należało do państwa papieskiego. W roku 1861 weszło w stało się częścią zjednoczonego Królestwa Włoch.

Ciekawostki turystyczne - UNESCO

Dominantą miasta Rawenna jest 8 zabytków z okresu chrześcijaństwa, które są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO . Chodzi o chrzcielnicę Neonian z roku 430, Mauzoleum Galla z Placyda z roku 430, baptysterium Arian z roku 500, Kaplicę arcybiskupa z roku 500, bazylikę Sant Apollinare Nuovu z roku 500, Mauzoleum Theodoryka z roku 520, bazylikę San Vitale z roku 548 i bazylikę Sant Apollinare in Classe z roku 549. Do kolejnych ciekawostek miasta Rawenna zaliczamy kościół Santo Spirito z V wieku, kościół św. Jana Ewangelisty z V wieku, bazylika św. Francysa z przełomu X i XI wieków, kościół Santa Maria Maggiore z roku 1671 i kościół San Giovanni Battista z roku 1683 ze średniowieczną dzwonnicą.

Plaże

Rawenna t jest również popularna dzięki plażom o długości kilku kilometrów. Plaże ciągną się przez ponad 36 km a charakteryzuje je typowy dla nich delikatny piasek. Wokół plaży znajduje się duża większość kompleksów hotelowych. Najsłynniejsza jest ponoć plaża raweńska Marina di Rawenna. Oferuje ona relaks i usługi sportowe.

Usługi turystyczne

Rawenna proponuje szeroką ofertę możliwości zakwaterowania. Główną listę można znaleźć ZDE . Sprawą oczywist ą jest duża ilość pizzerii, trattorii (rodzaj restauracji włoskiej) , kawiarni i sklepików z odzieżą. Orientacyjny koszt pizzy wynosi około 10–15 EUR.

Transport

Rawenna jest najlepiej dostępna samochodem, pociągiem lub samolotem. Samochodem można dotrzeć autostradą A14 z Rimini do Modeny . Pociągiem dojechać można z Bolonii lub z Rimini . Najbliższe lotnisko znajduje się w Bolonii (Aeroporto G. Marconi di Bologna) , które jest oddalone od Rawenny o około 80 km.

Plusy

klimat umiarkowany

Przeznaczone dla

studium


Informacje i fakty,

GPS: 44.4178, 12.1997
Ostatnia aktualizacja: 2012-10-21 13:12:31

Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje

Dane uzyskano jako propozycje użytkowników TIXIK. Teraz czeka na potwierdzenie przez właściciela. Informację proszę sprawdzić na oficjalnej stronie: http://www.turismo.ravenna.it/

Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Przeciw: dzielnice biedoty, nieznośne letnie temperatury, czasami brzydka pogoda, słabe życie nocne, nieprzyjemny chłód zimą
Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Ciekawostki: targi świąteczne

Zauważyłeś jakiś błąd? Pomóż go nam usunąć!

Rawenna: Przegląd

Rawenna na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Rawenna (0km)Lido Adriano (9km)Santerno (11km)Marina di Ravenna (10km)Porto Corsini (10km)Russi (14km)Marina Romea (12km)Bagnacavallo (18km)Lido di Classe (15km)

Webmap: 1 2 3