TIXIK.net » Radhošť

Radhošť - zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Radhošť: Obserwator pokoi
Radhošť Mapa Radhošť hotels map

RadhošťRadhošť

Tematy z tym związane

Radhošť: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Radhošť


Zobacz wszystkie »


Radhošť: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Radhošť Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w pobliżu, Pensjonaty, Apartamenty, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna regionu, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Radhošť i transport


Informacje turystyczne

Kategorie: Góry, Aktualny czas: 09:44:06, Wysokość: 1080m, Adres: Czechy

Radhošť (1129 m n.p.m.) to góra wznosząca się w Beskidach. Zgodnie z legendą była siedzibą pogańskiego boga Radegasta. Posąg Radegasta stoi na zboczu wierzchołka Radhošta. Najbardziej popularna trasa turystyczna na szczyt wiedzie z górskiej miejscowości wypoczynkowej Pustevny i prowadzi obok posągu Radegasta. Statuę wyrzeźbił Albín Polášek w roku 1931. Rzeźba źle znosiła niekorzystne warunki pogodowe i w roku 1998 zastąpiono ją kopią wykonaną z granitu. Bezpośrednio na szczycie Radhošťa stoi drewniana kaplica św. Cyryla i Metodego, brązowe figury tych słowiańskich apostołów oraz nadajnik telewizyjny. Trochę niżej znajduje się górski hotel Radhošť. Pierwotnie na Radhošťu w XIX wieku stała mała, kamienna kapliczka otynkowana na biało, zwieńczona kopułą w stylu bizantyjskim. W roku 1924 do kaplicy dobudowano drewnianą dzwonnicę z dachem krytym gontem. Kaplica św. Cyryla i Metodego jest najwyżej położoną budowlą sakralną w Czechach. W kilku ostatnich latach to baptysterium było odnawiane dzięki datkom dziesiątek ofiarodawców. Wzdłuż całej trasy na szczyt góry oraz pod samą kaplicą rozciągają się przepiękne widoki na okolicę. Do górskiej osady Pustevny prowadzi z miejscowości Trojanovice kolejka linowa. Początek trasy kolejki krzesełkowej znajduje się w pobliżu hotelu Ráztoka. Szczyt Radhošť i osada Pustevny są popularnym celem turystycznym.

Informacje i fakty,

GPS: 49.4905, 18.2233
Wysokość: 1080 m
Transfer z lotniska:
Wysokość nad poziomem morza:
Ostatnia aktualizacja: 2012-10-11 09:36:12

Radhošť: Przegląd

Radhošť na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Dolní Bečva (4.4km)Rožnov pod Radhoštěm (7km)Prostřední Bečva (6km)Frenštát pod Radhoštěm (6km)Horní Bečva (8km)Čeladná (10km)Ostravice (13km)Štramberk (14km)Koprzywnica (13km)

Webmap: 1 2 3