TIXIK.net » Miasta » Poznań

Poznań - hotele, zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Poznań: Obserwator pokoi
Poznań Mapa Poznań hotels map

PoznańPoznań

Tematy z tym związane

Poznań - mapa satelitarna, Poznań - pensjonaty, Poznań - luksusowe zakwaterowanie, Poznań - apartamenty, Poznań - tanie zakwaterowanie, Poznań: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Poznań


Zobacz wszystkie »


Poznań: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Poznań Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Apartamenty bezpośrednio w mieście, Hostele i noclegownie, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Widok na ulice, Planer wycieczek, Poznań i transport


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 03:00:59, Oficjalne strony WWW :

Poznań to jedno z najstarszych i największych miast w Polsce . Znajduje się w województwie wielkopolskim, nad rzeką Wartą. Obecnie jego populacja liczy około 560 000 mieszkańców.

O mieście

Poznań stanowi jedno z najważniejszych miast w kraju. To znane centrum handlu, transportu, przemysłu i nauki. W mieście ma także siedzibę pierwsze polskie biskupstwo, które współcześnie nosi nazwę Poznańskiego arcybiskupstwa. Poznań jest od 1999 roku stolicą województwa wielkopolskiego. Poznań jest kandydatem na Europejską stolice kultury 2016.

Ciekawostki turystycze

Poznań posiada dzięki swojej długiej historii kilka ciekawych pamiątek. Piękny jest np. ratusz z okresu renesansu z "zegarem - orlojem", katedra św. Piotra i Pawła , biblioteka Raczyńskich czy były zamek cesarski z gabinetem Hitlera. Dalsze obiekty historyczne znajdują się na Starym Mieście. Ciekawa jest również Wyspa Katedry (Ostrów Tumski) ze wspomnianą katedrą św. Piotra i Pawła, która jest najstarszą katedrą w Polsce . Najcudowniejszy jest Stary Rynek. Najbardziej odwiedzanym jest Muzeum Narodowe , które należy do największych w kraju. W mieście znajduje się kolejnych 24 muzeów. Miłośnicy natury mogą odwiedzić miejscowy ogród botaniczny .

Wgląd do historii

Pierwsze osiedlenie obszaru dzisiejszego miasta historycy datują do IX wieku, kiedy pojawili się tutaj pierwsi Słowianie. W 986 roku w Poznaniu założono biskupstwo. Prawa miejskie uzyskał Poznań w 1253 roku. Ze względu na korzystne położenie na europejskim szlaku handlowym miasto szybko się rozwijało. W okresie renesansu Poznań rozwijał się zarówno ekonomicznie, jak i kulturalnie. W XVI wieku w mieście założono dwie instytucje wykształcenia wyższego. Pod koniec XVIII wieku Poznań dostał się w ręce Prusów. Od 1918 roku miasto ponownie wróciło do rąk Polski. Podczas II wojny światowej było omal z połowy zniszczone. Pomyślnie go jednak stopniowo odbudowano. W 1956 roku w mięście przebiegły olbrzymie strajki robotnicze które spowodowały atak armii oraz 70 ofiar na ludziach.

Usługi turystyczne

Szeroką listę poznańskich obiektów możliwych do zakwaterowania można przejrzeć TUTAJ . Smacznie można zjeść np. w restauracji Hugo, Chłopskie, Brovaria, w restauracji japońskiej Goko czy w restauracji Madagaskar, gdzie można spróbować nie tylko polską, ale w dodatku kuchnię europejską i afrykańską. Poznań to zarazem raj dla miłośników zakupów. Na zakupy można wybrać się np. do centrum handlowego Stary Browar, które uzyskało nagrodę prestiżową "Najlepszy ośrodek handlowy na świecie średnich rozmiarów". Dalej można odwiedzić centrum handlowe Kupiec Poznański, Poznań Plaza i Galerię Malta. W mieście przebiega cały rząd targów - np. targi na rynku Wielkopolski lub na rynku Bernardyński, które odbywają się codziennie. Poznań ma 16 teatrów i mnóstwo sal kinowych. Nocą bawić się można w klubach Proletaryat, Cuba Libre (dj´s) i Al-Mirage, gdzie leci muzyka najróżniejszych gatunków. Większość klubów nocnych w mieście znajduje się wokół Starego Rynku.

Rozrywka

Poznań jest w ciągu roku miejscem całego rządu znanych imprez kulturalnych. W mieście przebiega np. najstarszy międzynarodowy konkurs młodych skrzypków, Dni żydowskie, Dni kultury francuskiej, Międzynarodowy festiwal teatralny "Malta", Święto św. Piotra i Pawła (patronów miasta) , Festiwal jazzowy na Starym mieście, Międzynarodowy festiwal filmów animowanych i cała lista kolejnych imprez. Znane są również miejscowe międzynarodowe targi handlowe, które tutaj przebiegają od 1925 roku. Prezentują ponad 40 specjalizowanych wystaw.

Transport

Do miasta Poznań łatwo można dotrzeć samochodem, autobusem, pociągiem i samolotem. Lotnisko międzynarodowe znajduje się na zachodnich obrzeżach miasta. Główny dworzec PKP i PKS znajdują się kawałek od siebie. Ze względu na fakt, iż Poznań posiada ważny węzeł komunikacyjny, można tutaj dojechać z różnych części Polski, ale zarazem np. i z Moskwy , Berlina itp. Transport miejski zapewniają autobusy i tramwaje. Samochodem najlepiej dotrzeć autostradą A2 (E30) .

Plusy

mili ludzie
piękna architektura
świetne jedzenie
żywa i rozrywkowa destynacja
piękne scenerie
osobliwa miejscowa atmosfera
wiele młodych ludzi
dobre piwo
równinna okolica

Przeciw

nieprzyjemny chłód zimą
oszustwa na turystach

Przeznaczone dla

biznes
zakupy
poznawanie historii
życie nocne
rejsy
studium
aktywne wczasy
romantykę
sportową turystykę

Ciekawostki

stara & nowa architektura
targi świąteczne
centrum polityczne
centrum historyczne

Transport i możliwości przejazdu

kolejowy
lotniczy
tramwaje
lotnisko międzynarodowe


Informacje i fakty,

GPS: 52.4057, 16.9356
Wysokość: 64 m
Ostatnia aktualizacja: 2012-10-15 02:54:57

Poznań: Przegląd

Poznań na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

PoznańSwarzędz (9km)Suchy Las (9km)Skórzewo (10km)Plewiska (10km)Przeźmierowo (10km)Kobylnica (11km)Komorniki (11km)Owińska (12km)

Webmap: 1 2 3