TIXIK.net » Polska » Mazowieckie » Warszawa » Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki - zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Pałac Kultury i Nauki: Obserwator pokoi
Pałac Kultury i Nauki Mapa Pałac Kultury i Nauki hotels map

Pałac Kultury i NaukiPałac Kultury i Nauki

Tematy z tym związane

Pałac Kultury i Nauki: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Pałac Kultury i Nauki


Zobacz wszystkie »


Pałac Kultury i Nauki: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Pałac Kultury i Nauki Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w pobliżu, Pensjonaty, Apartamenty, Hostele i noclegownie, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna regionu, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Pałac Kultury i Nauki i transport
Klub Medyk0.9km
Teatr Kamienica1km
Hulakula2km
Arkady Kubickiego2km
Getto Warszawskie2km
Hala Torwar3km
Cmentarz Powązkowski3km


Informacje turystyczne

Kategorie: Architektura, Aktualny czas: 04:45:33, Adres: Plac Defilad 1, Warszawa, Polska, Telefon: +48 22 656 76 00, Oficjalne strony WWW :

Pałac Kultury i Nauki jest najwyższym budynkiem w Polsce. Znajduje się w stolicy kraju Warszawie. Wybudowany został jako dar dla miasta podczas okresu stalinizmu w latach 1952-1955. Pomysłodawcą projektu był Józef Stalin.

Parametry techniczne

Pałac Kultury i Nauki jest budynkiem, którego nie sposób nie zauważyć. Jest widoczny z większości miejsc w stolicy. Budynek ma 230 m wysokości, posiada 42 piętra i znajduje się w nim 3288 pomieszczeń. Na wysokości 114 m umieszczono taras widokowy.

Centrum społeczne

Pałac będący symbolem socrealizmu ozdobiony jest monumentalnymi rzeźbami a w jego wnętrzu znajdują się setki kryształowych żyrandoli. Znajduje się tu sala kongresowa na 3000 osób oraz centrum sportowe. Pałac Kultury i Nauki jest siedzibą licznych instytucji kulturalnych, naukowych, uczelni wyższych, teatrów, kin czy muzeów. Organizowane są tu również wystawy, bale oraz targi. Największe i najbardziej znane są Międzynarodowe Targi Książki oraz Targi Turystyczne.

Ciekawostki

W Sylwestra 2000 roku Pałac Kultury i Nauki został właścicielem drugiego co do wielkości w Europie zegara, którego cztery tarcze mają średnice po 6 metrów. Jest to zarazem najwyżej umieszczony zegar wieżowy na świecie. Odwiedzający mogą zostawić samochód na przyległym parkingu posiadającym 1300 miejsc postojowych.


Informacje i fakty,

GPS: 52.2314, 21.0064
Wysokość: 132 m
Telefon:
Youtube - adres widea:
Ostatnia aktualizacja: 19-10-2012 19:43:57

Pałac Kultury i Nauki: Przegląd

Pałac Kultury i Nauki na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Warszawa (2.4km)Raszyn (10km)Stare Babice (12km)Konotopa (13km)Pustelnik (14km)Dziekanów Leśny (17km)Józefów (19km)Otrębusy (20km)Obory (19km)

Webmap: 1 2 3