TIXIK.net » Grody i zamki » Londyn » Pałac Buckingham

Pałac Buckingham - zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Pałac Buckingham: Obserwator pokoi
Pałac Buckingham Mapa Pałac Buckingham hotels map

Pałac BuckinghamPałac Buckingham

Tematy z tym związane

Pałac Buckingham: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Pałac Buckingham


Zobacz wszystkie »


Pałac Buckingham: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Pałac Buckingham Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w pobliżu, Pensjonaty, Apartamenty, Hostele i noclegownie, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna regionu, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Pałac Buckingham i transport


Informacje turystyczne

Kategorie: Grody i zamki, Aktualny czas: 07:33:04, Adres: 7 Buckingham Gate, City of Westminster, SW1E, UK, Oficjalne strony WWW :

Pałac Buckingham to oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów. Znajduje się w centrum Londynu, w Wielkiej Brytanii. Pałac jest miejscem, w którym odbywają się ważne wydarzenia o znaczeniu państwowym, przyjmowane są oficjalne wizyty głów państw a przede wszystkim jest popularną atrakcją turystyczną. Brytyjczycy gromadzą się przed Pałacem Buckingham w momentach narodowej radości oraz narodowego smutku.

Historia

Budynek, który stanowi centralną część kompleksu pałacowego to duża klasycystyczna budowa o masywnej elewacji. Ozdobiony jest kolumnami korynckimi. Obiekt został zbudowany w roku 1703 jako rezydencja miejska Księcia Buckingham. Powstał on na miejscu Goring House z roku 1633. Kilkadziesiąt lat później zaczął pełnić funkcję siedziby królewskiej. W latach 1826 – 1830 został przebudowany według koncepcji architekta Johna Nasha. W roku 1837, kiedy na tronie zasiadła królowa Wiktoria, Pałac Buckingham został ogłoszony oficjalną siedzibą monarchów i przeszedł rekonstrukcję oraz modernizację. Elementy dzisiejszego wyglądu pałacu – zdobiona sala taneczna, wielka klatka schodowa, duże foyer, marmurowy hol oraz galeria w stylu Belle epoque, z przeważającymi kolorami kremowym żółtym oraz złotym pochodzą z początku XX wieku, z okresu panowania króla Edwarda VII oraz króla Jerzego V. Podczas II wojny światowej pałac był siedmiokrotnie zbombardowany. Jedna z bomb spadła na dziedziniec pałacowy w chwili, kiedy w pałacu znajdował się Król Jerzy VI oraz królowa Elżbieta. W roku 1940 podczas bombardowania została zniszczona cała kaplica pałacowa.

Wnętrze pałacu

Główne sale pałacu, kompleks komnat państwowych – salon muzyczny, salon niebieski oraz biały – znajdują się na pierwszym piętrze zachodniego skrzydła. Pomieszczenia te połączone są galerią obrazów o długości 50 m, w której znajdują się dzieła znanych artystów (Rembrandta, van Dycka, Vermeera, Rubensa oraz innych) . Znajduje się tu również salon zielony oraz sala tronowa, które używane są jedynie podczas oficjalnych uroczystości. Bezpośrednio pod komnatami państwowymi znajduje się kilka mniejszych pomieszczeń-komnat półpaństwowych, które wykorzystywane są podczas obiadów oraz prywatnych audiencji. Niektóre z nich noszą nazwy swoich znaczących gości (np. komnata 1844, jej nazwa związana jest z wizytą rosyjskiego cara Mikołaja I) . Pośrodku tej grupy pomieszczeń znajduje się salon łukowy, przez który przechodzi tysiące gości zmierzających na przyjęcia w ogrodzie, organizowane przez królową. Prywatne komnaty używane przez królową znajdują się w skrzydle północnym. Na parterze tegoż skrzydła w tzw. komnatach belgijskich, kwaterowane są głowy państw, przyjeżdżające z oficjalną wizytą do Wielkiej Brytanii. Wschodnie skrzydło pałacu – jadalnia czerwona, jadalnia chińska oraz żółty salon urządzone są w stylu orientalnym.

Ciekawostki

Oficjalne dane podają, iż w roku 1999 Pałac Buckingham miał 19 komnat państwowych, 52 sypialnie, 188 sypialni dla personelu, 92 biura oraz 78 łazienek.

Ważne wydarzenia

Pałac Buckingham jest miejscem, w którym odbywa się szereg dworskich uroczystości. Należą do nich m.in. powołanie na urząd, nadanie tytułu szlacheckiego, powitania w pierwszy dzień wizyt głów państw, formalne kolacje dyplomatyczne czy przyjęcie ambasadorów. Przy wszystkich wydarzeniach obecni są członkowie straży królewskiej (Yeomen Warders) w tradycyjnych uniformach. Na tyłach pałacu rozciągają się rozległe ogrody. Największym wydarzeniem w pałacu jest przyjęcie w ogrodach, na które zapraszanych jest 9 000 osób. W sąsiedztwie pałacu znajdują się królewskie stajnie oraz garaże, w których umieszczona jest złota kareta królewska, używana podczas uroczystości koronacji lub podczas obchodów jej rocznicy.

Wstęp dla zwiedzających

Pałac Buckingham jest weekendową rezydencją królowej oraz jej małżonka. Aż do lat 90-tych poprzedniego wieku obiekt był przez większość roku niedostępny dla zwiedzających. Obecnie w ciągu roku pałac odwiedza około 360 tysięcy osób. Wpływy z biletów przeznaczane są na rekonstrukcję komnat państwowych zamku Windsor, które zostały zniszczone podczas pożaru. Pałac Buckingham jest ważnym celem turystycznym m.in. z uwagi na uroczystą zmianę warty, której nie można przegapić.


Informacje i fakty,

GPS: 51.5009, -0.1427
Wysokość: 18 m
Rodzaj obiektu:
Rok powstania:
Adres URL - cennik biletu wejścia:
Adres URL : godziny otwarcia:
Aktualnie wykorzystanie obiektu:
Czy stanowił majątek władcy? :
Stan aktualny:
Czy obiekt jest dostępny dla publiczności? :
Usługi i możliwości:
Ostatnia aktualizacja: 11-10-2012 11:45:39

Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje

Dane uzyskano jako propozycje użytkowników TIXIK. Teraz czeka na potwierdzenie przez właściciela. Informację proszę sprawdzić na oficjalnej stronie: www.royal.gov.uk/TheRoyalResidences/BuckinghamPalace/BuckinghamPalace.aspx

Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Rok powstania: 1825
Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Atrakcje: kaplica, park zamkowy, biblioteka
Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Aktualnie wykorzystanie obiektu: muzeum, hotel
Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Czy stanowił majątek władcy? : Tak
Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Usługi i możliwości: możliwość urządzenia wesela
Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Stan aktualny: ruiny
Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Rodzaj obiektu: pałac, forteca

Zauważyłeś jakiś błąd? Pomóż go nam usunąć!

Pałac Buckingham: Przegląd

Pałac Buckingham na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Londyn (4km)Kew (10km)Mitcham (11km)Twickenham (15km)Hounslow (16km)Southall (16km)Teddington (16km)Croydon (15km)Wallington (16km)

Webmap: 1 2 3