TIXIK.net » Wrocław » Pałac królewski we Wrocławiu

Pałac królewski we Wrocławiu - zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Pałac królewski we Wrocławiu: Obserwator pokoi
Pałac królewski we Wrocławiu Mapa Pałac królewski we Wrocławiu hotels map

Pałac królewski we WrocławiuPałac królewski we Wrocławiu

Tematy z tym związane

Pałac królewski we Wrocławiu: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Pałac królewski we Wrocławiu


Zobacz wszystkie »


Pałac królewski we Wrocławiu: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Pałac królewski we Wrocławiu Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w pobliżu, Pensjonaty, Apartamenty, Hostele i noclegownie, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna regionu, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Pałac królewski we Wrocławiu i transport


Informacje turystyczne

Kategorie: Architektura, Aktualny czas: 11:00:42, Adres: Kazimierza Wielkiego 35, Wrocław, Polska, Telefon: +48 71 391 69 40, Oficjalne strony WWW :

Pałac królewski we Wrocławiu to cudowny budynek historyczny, który znajduje się na południowym zachodzie Polski w mieście Wrocław . Z punktu widzenia historycznego Pałac królewski we Wrocławiu służył jako siedziba królów pruskich. Zgodnie z tym faktem otrzymał również swoją nazwę, znany pod nazwą Pałac Spätengów lub Zamek Królów Pruskich. Obecnie mieści się tutaj Muzeum Miejskie Wrocławia .

Historia

Najstarsza część pałacu pochodzi z 1719 roku. Pałac zbudowano na rozkaz miejscowego hrabia von Spätgen. W 1750 go od jego potomków zakupił król pruski Fryderyk II i od tego czasu budynek nazwano Pałac królewski we Wrocławiu. Zamek stał na bardzo atrakcyjnej wszystkim znanej trasie z targu wrocławskiego . Pod koniec XVIII wieku dobudowano do niego przepiękny ogród i jedno boczne skrzydło. W nim król przebywał podczas wizyty Wrocławia i miał stąd porywający widok na całe miasto, szczególnie na rynek, gdzie odbywają się częste pokazy wojskowe. W 1845 dobudowano południowe skrzydło w stylu włoskiego renesansu. W II połowie XIX wieku pałac poszerzono o dwa kolejne skrzydła w stylu klasycystycznym. Podczas II wojny światowej pożar zniszczył południowo-wschodnie skrzydło klasycystyczne. Po wojnie nastąpiła kosztowna rekonstrukcja zachowanych części. Po jej zakończeniu w pałacu królewskim mieści Muzeum Miejskie Wrocławia .

Części kompleksu pałacowego

Pierwotny Pałac królewski we Wrocławiu wybudowano w kombinacji baroku i stylu klasycystycznego. Niestety nie wszystkie części się zachowały. Do dziś można zobaczyć barokową część środkową i do niego pasujące północno-zachodnie i północno-wschodnie skrzydło. Zachował się nawet zachodni pawilon. Oprócz do całości należy cudownie utrzymany ogród.


Informacje i fakty,

GPS: 51.1074, 17.0289
Wysokość: 120 m
Telefon:
Youtube - adres widea:
Ostatnia aktualizacja: 19-10-2012 19:46:54

Pałac królewski we Wrocławiu: Przegląd

Pałac królewski we Wrocławiu na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Wrocław (0.6km)Radwanice (8km)Bielany Wrocławskie (9km)Psary (9km)Samotwór (14km)Domasław (12km)Długołęka (14km)Brzezina (17km)Karczyce (20km)

Webmap: 1 2 3