TIXIK.net » Polska » Warmińsko-Mazurskie » Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne

Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne - zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne: Obserwator pokoi
Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne Mapa Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne hotels map

Olsztyńskie Obserwatorium AstronomiczneOlsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne

Tematy z tym związane

Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne


Zobacz wszystkie »


Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w pobliżu, Pensjonaty, Apartamenty, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna regionu, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne i transport
Olsztyńskie Planetarium0.3km


Informacje turystyczne

Aktualny czas: 11:57:14, Oficjalne strony WWW :

Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne jest pięknym obiektem obserwacyjnym w Polsce. Znajduje się w północnej części kraju w miejscowości Olsztyn, na ulicy Żołnierskiej 13. Budynek, w którym znajduje się Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne powstał w roku 1897 jako wieża ciśnień, a od roku 1979 jest siedzibą obserwatorium. Niedaleko znajduje się również Planetarium Olsztyn.

Atrakcje

Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne jest idealnym miejscem do obserwacji obiektów astronomicznych oraz różnego rodzaju zjawisk. Idealną porą do odkrywania tajemnic gwiaździstego nieba są pogodne wieczory oraz bezchmurne noce. Odwiedzający mogą oglądać za pomocą teleskopu kratery i liczne góry znajdujące się na Księżycu oraz odkrywać różnicę pomiędzy planetami a gwiazdami. Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne umożliwia podziwianie czterech najjaśniejszych księżyców Jowisza i pierścieni Saturna. Z dalekich obiektów Wszechświata prezentowane są układy wielokrotne i gromady gwiazd, jasne mgławice oraz galaktyki. W pogodny dzień atrakcją jest oglądanie przez lunetę wyposażoną w specjalny filtr Słońca, jego struktur oraz jego plam. Do dyspozycji zwiedzających jest również taras, z którego rozciąga się wspaniały widok na panoramę miasta Olsztyn. Goście mogą odwiedzić laboratoria obiektu oraz zapoznać się z ciekawymi informacjami o instrumentach i przyrządach astronomicznych. Zwiedzanie obejmuje możliwość rejestrowania obiektów astronomicznych.

Informacje praktyczne

Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne czynne jest przez cały rok od poniedziałku do soboty w godzinach 09.00-15.00 (możliwość oglądania Słońca i panoramy) . Pokazy nieba odbywają się w poniedziałek, środę, piątek w godzinach 20.00 – 21.00.


Informacje i fakty,

GPS: 53.7726, 20.4888
Wysokość: 141 m
Youtube - adres widea:
Ostatnia aktualizacja: 19-10-2012 19:43:33

Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne: Przegląd

Olsztyńskie Obserwatorium Astronomiczne na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Olsztyn (0.4km)Barczewo (15km)Pasym (24km)Łukta (27km)Stare Jabłonki (27km)Lidzbark Warmiński (40km)Orneta (45km)Nidzica (46km)

Webmap: 1 2 3