TIXIK.net » Muzea » Warszawa » Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie - zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie: Obserwator pokoi
Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie Mapa Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie hotels map

Tematy z tym związane

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie


Zobacz wszystkie »Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w pobliżu, Pensjonaty, Apartamenty, Hostele i noclegownie, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna regionu, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i transport


Informacje turystyczne

Kategorie: Muzea, Aktualny czas: 02:58:30, Adres: Aleje Jerozolimskie 3, Warszawa, Polska, Telefon: +48 22 629 52 71, Oficjalne strony WWW :

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie jest ekspozycją dokumentującą powstawanie Polskich Sił Zbrojnych. Znajduje się w mieście stołecznym Warszawa, w skrzydle budynku Polskiego Muzeum Narodowego. Jest to drugie co do wielkości muzeum w Warszawie oraz muzeum z największą kolekcją artefaktów wojennych w Polsce.

Największa kolekcja eksponatów wojennych w Polsce

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie zostało założone w roku 1920. Dziś zapoznaje odwiedzających z historią oraz rozwojem Wojska Polskiego na przestrzeni ostatniego 1000 lat. Muzeum przedstawia historię wojenną Polski od X wieku aż do II wojny światowej. Jednostką zarządzającą muzeum są Polskie Siły Zbrojne, co jest niewątpliwą zaletą podczas pozyskiwania starych urządzeń wojskowych oraz eksponatów. Na zewnątrz budynku znajdują się pojazdy pancerne oraz samoloty. Do najciekawszych eksponatów należą polski hełm z X wieku, zabytkowe zbroje rycerskie, zabytkowe zbroje orientalne czy pojazd pancerny M-3 Halftrack.

Informacje praktyczne

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie czynne jest cały tydzień za wyjątkiem poniedziałków i wtorków (wystawy zewnętrzne dostępne są również w tych dniach) . W środę muzeum jest czynne od 10.00 do 17.00, od czwartku do niedzieli od 10.00 do 16.00. Cena biletu wstępu to 10 PLN bilet normalny oraz 5 PLN ulgowy. Bilet grupowy to koszt 4 PLN. Do muzeum można dojechać autobusami linii nr 111, 117, 158, 507, 517 oraz 521 lub tramwajami linii nr 7, 8, 9, 22, 24, 25 oraz 43. Ciekawostką jest fakt, iż Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie planuje przenieść się w roku 2013 do nowego obiektu, który jest już przygotowywany.


Informacje i fakty,

GPS: 52.2316, 21.0248
Wysokość: 107 m
Data powstania: 1920
Ostatnia aktualizacja: 19-10-2012 19:42:20

Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje

Dane uzyskano jako propozycje użytkowników TIXIK. Teraz czeka na potwierdzenie przez właściciela. Informację proszę sprawdzić na oficjalnej stronie: www.muzeumwp.pl

Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Rodzaj muzeum: muzeum

Zauważyłeś jakiś błąd? Pomóż go nam usunąć!

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie: Przegląd

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Warszawa (1.1km)Raszyn (11km)Stare Babice (13km)Konotopa (14km)Pustelnik (13km)Józefów (18km)Dziekanów Leśny (18km)Obory (19km)Otrębusy (21km)

Webmap: 1 2 3