TIXIK.net » Miasta » Monachium

Monachium - hotele, zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Monachium: Obserwator pokoi
Monachium Mapa Monachium hotels map

MonachiumMonachium

Tematy z tym związane

Monachium - mapa satelitarna, Monachium - pensjonaty, Monachium - luksusowe zakwaterowanie, Monachium - apartamenty, Monachium - tanie zakwaterowanie, Monachium: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Monachium


Zobacz wszystkie »


Monachium: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Monachium Mapa Planer wycieczek na życzenie
Największe miasta świata, Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Apartamenty bezpośrednio w mieście, Hostele i noclegownie, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Widok na ulice, Planer wycieczek, Monachium i transport


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 23:25:46, Wysokość: 525m, Oficjalne strony WWW :

Monachium to niemieckie miasto u podnóża Alp, położone nad rzeką Izarą. Jest stolicą landu Bawaria i trzecim co do wielkości miastem w Niemczech.

Rys historyczny

Status miasta Monachium zyskało w roku 1175. Od roku 1506 jest stolicą całej Bawarii. Pod koniec XVIII wieku miasto przeżywało okres największego rozkwitu. Za panowania króla Ludwika I Monachium stało się znanym europejskim centrum sztuki oraz nauki. Po pierwszej wojnie światowej znaczne wpływy w mieście zyskał ruch narodowosocjalistyczny, który w roku 1923 pod przewodnictwem Adolfa Hitlera zorganizował tzw. Monachijski pucz piwny. Jego celem było obalenie rządu w Berlinie. Przewrót się nie powiódł, nie mniej jednak w okresie tym Monachium stało się głównym centrum ruchu oraz siedzibą Hitlera. Podczas II wojny światowej miasto zostało bardzo zniszczone. Po zakończeniu amerykańskiej okupacji w roku 1945 Monachium rozpoczęło kompletną przebudowę.

Współczesne Monachium oraz zabytki historyczne

Monachium to inspirujące miasto z imponującą architekturą. W centrum miasta na Marienplatz znajduje się słup mariański oraz Stary i Nowy Ratusz z kurantami. Ciekawymi obiektami są również Peterskirche, najstarszy kościół w centrum miasta oraz kościół Heiliggeistkirche z salą św. Piotra. Najważniejszym budynkiem w centrum jest kościół Frauenkirche, którego kamień węgielny położony został w roku 1468. Warto wspomnieć o renesansowym kościele Michaelskirche, bazylice Theatinerkirche oraz pałacu królewskim Residenz. Na Prinzregentenstraße znajduje się Haus der kunst, Bawarskie Muzeum Narodowe oraz galeria Schack. Na północny-zachód od centrum znajduje się otoczony parkiem Nymphenburg Palace. Odwiedzić warto również pałac Blutenburg z późnogotyckim kościołem oraz pałac Fürstenried. Do kolejnych zabytków należą barokowa rezydencja Schloss Schleißheim z Altes Schloss Schleißheim (stary pałac) , Neues Schloss Schleißheim (nowy pałac) oraz Schloss Lustheim (zamek Lustheim) .

Parki w Monachium

W Monachium znajdują się przepiękne parki. Do najbardziej znanych należą Englischer Garten, Olympiapark, Westpark, Nymphenburg Park oraz Hofgarten, który jest najstarszym parkiem w Monachium. Miłośnicy sportu odwiedzić mogą Arenę Allianz. Obecnie miasto Monachium zamieszkuje około 1,3 miliona obywateli.

Plusy

mili ludzie
miasto o charakterze kosmopolitycznym
piękna architektura
przeważnie dobra pogoda
świetne jedzenie
żywa i rozrywkowa destynacja
piękne scenerie
osobliwa miejscowa atmosfera
dobre piwo
równinna okolica

Przeciw

nieznośne letnie temperatury
nieprzyjemny chłód zimą

Przeznaczone dla

biznes
zakupy
poznawanie historii
życie nocne
rejsy
studium
aktywne wczasy
naturystów
romantykę
sportową turystykę

Ciekawostki

stara & nowa architektura
wieżowce
targi świąteczne
centrum polityczne
centrum historyczne
zabytki kościelne

Transport i możliwości przejazdu

kolejowy
lotniczy
metro
tramwaje

Wyjazd służbowy (przemysł)

filmowy
chemiczny


Informacje i fakty,

GPS: 48.1377, 11.5768
Wysokość: 525 m
Ostatnia aktualizacja: 2012-10-21 09:00:24

Monachium: Przegląd

Monachium na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

MonachiumDornach (9km)Feldkirchen (11km)Aschheim (11km)Haar (12km)Planegg (12km)Ottobrunn (11km)Pullach im Isartal (11km)Putzbrunn (12km)

Webmap: 1 2 3