TIXIK.net » Miasta » Polska » Dolnośląskie » Legnica

Legnica - hotele, zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Legnica: Obserwator pokoi
Legnica Mapa Legnica hotels map

LegnicaLegnica

Tematy z tym związane

Legnica - mapa satelitarna, Legnica - luksusowe zakwaterowanie, Legnica - luksusowe zakwaterowanie, Legnica - pensjonaty, Legnica: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Legnica


Zobacz wszystkie »


Legnica: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Legnica Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Apartamenty bezpośrednio w mieście, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Widok na ulice, Planer wycieczek, Legnica i transport
Kinderplaneta0.4km
Muzeum Miedzi w LegnicyMuzea0.4km
Muzeum Bitwy LegnickiejMuzea9km
Jezioro JaśkowickieJeziora11km
RokitnicaGrody i zamki15km
Muzeum RegionalneMuzea18km
Basen miejski w ZłotoryiKąpieliska18km
Kościoły Pokoju Jawor i ŚwidnicaReligia17km
Obóz koncentracyjny Gross-RosenPomnik24km
DolnośląskieRegion30km


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 03:14:46, Oficjalne strony WWW :

Legnica to polskie historyczne miasto. Znajduje się w południowo-zachodniej części kraju, na Dolnym Śląsku. Legnica przyciąga turystów przede wszystkim dzięki historycznemu centrum miasta. Obecnie zamieszkuje ją 105 000 obywateli.

Miasto

Legnica od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 była stolicą województwa legnickiego. Od roku 1992 jest główną siedziba diecezji legnickiej. Miasto powstało w X wieku. Dziś jest ono znaczącym miastem uniwersyteckim. Mieści się tu 7 uczelni wyższych, będących częścią regionalnego centrum akademickiego, na których studiuje ponad 16 000 osób.

Atrakcje turystyczne

Do najważniejszych zabytków miasta Legnica należy częściowo zachowany Zamek Piastowski, który jest jednym z najstarszych zamków murowanych w Polsce. Kolejnymi zabytkowymi obiektami są barokowy kościół św. Jana, kościół św. Piotra i Pawła, który może pochwalić się najstarszą brązową chrzcielnicą w kraju, kościół św. Marii, jeden z najstarszych kościołów na Śląsku, były ratusz oraz zabytkowe domy w centrum, które mają pięknie i bogato zdobione fasady. W mieście znajduje się Muzeum Miedzi oraz 2 trasy turystyczne, które prowadzą przez najciekawsze miejsca zabytkowego centrum. Centralnym punktem Legnicy jest Rynek a głównym deptakiem ulica Najświętszej Marii Panny. Reszta miasta jest nudna i nieciekawa. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt odkrycia w tym miejscu po II wojnie światowej złóż miedzi. W okresie tym miasto ożyło jako ważne centrum przemysłowe. Pomimo swojego przemysłowego charakteru Legnica znana jest ze swoich parków oraz ogrodów. Znajduje się tu ponad 700 hektarów terenów zielonych.

Usługi turystyczne i rozrywka

Legnica oferuje szeroką bazę noclegową. Podstawową ofertę można sprawdzić klikając TUTAJ. Do najpopularniejszych hoteli należą hotel Tramp, hotel Kamieniczka, hotel Qubus czy schronisko młodzieżowe PTSM. W mieście znajduje się duży wybór sklepów. Największym centrum handlowym jest Galeria Gwarna. Dobre jedzenie oraz drinki zapewnia restauracja Tivoli, gdzie serwowane są typowe polskie potrawy. Dla tych, którzy chcą coś szybko przekąsić odpowiednim miejscem będzie Snack Baru Gusto. Jest on popularny szczególnie wśród młodzieży. Na ulicy Złotoryjskiej 95 a oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Rynku 29 znajdują się kawiarenki internetowe. Najpopularniejszym klubem tanecznym w mieście jest Seven, który znajduje się na ulicy Kardynała Kominka. Legnica jest również dobrym punktem wyjścia do poznawania okolicy podczas wycieczek rowerowych. Z miasta wybiegają trzy ścieżki rowerowe o długości 17, 30 oraz 44 km.

Historia

Legnica została założona w X wieku. Prawa miejskie uzyskała w roku 1264. Okres największego rozwoju miasta przypada na XVI wiek, kiedy była ona pod panowaniem czeskim. Podczas II wojny światowej została mocno zniszczona. W drugiej połowie XX wieku dzięki odkryciu złóż miedzi, miasto Legnica stało się znaczącym centrum przemysłu.

Transport

Do miasta Legnica można dojechać samochodem, autobusem oraz pociągiem. Najbliższe lotnisko międzynarodowe znajduje się we Wrocławiu. Miasto na połączenie drogowe z autostradą A4 (E40) . Dworce autobusowy oraz kolejowy znajdują się koło siebie, w północno-wschodniej części miasta. Regularnie kursują pociągi do Wrocławia , Jeleniej Góry, Świdnicy oraz dwa razy dziennie do Warszawy. W mieście Legnica funkcjonuje 20 linii autobusowych, 3 z nich kursują również w nocy.

Plusy

mili ludzie
przeważnie dobra pogoda
świetne jedzenie
równinna okolica

Przeciw

daleko od lotniska

Przeznaczone dla

zakupy
poznawanie historii
studium
aktywne wczasy
turystykę zdrowotną

Ciekawostki

stara & nowa architektura
centrum historyczne

Transport i możliwości przejazdu

kolejowy
lotniczy

Wyjazd służbowy (przemysł)

włókienniczy
spożywczy
IT


Informacje i fakty,

GPS: 51.2056, 16.159
Wysokość: 123 m
Ilość mieszkańców: 100 000
Rok założenia miasta: 1149
Najbliższe lotnisko: Array, 72 km
Ostatnia aktualizacja: 21-10-2012 16:58:08

Legnica: Przegląd

Legnica na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

LegnicaKrotoszyce (10km)Karczowiska (11km)Złotoryja (19km)Jawor (17km)Środa Śląska (31km)Świerzawa (28km)Wojcieszów (33km)Polkowice (34km)

Webmap: 1 2 3