TIXIK.net » Miasta » Polska » Małopolskie » Kraków City District » Kraków

Kraków - hotele, zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Kraków: Obserwator pokoi
Kraków Mapa Kraków hotels map

KrakówKraków

Tematy z tym związane

Kraków - mapa satelitarna, Kraków - pensjonaty, Kraków - luksusowe zakwaterowanie, Kraków - apartamenty, Kraków - tanie zakwaterowanie, Kraków: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Kraków


Zobacz wszystkie »


Kraków: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Kraków Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Apartamenty bezpośrednio w mieście, Hostele i noclegownie, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Widok na ulice, Planer wycieczek, Kraków i transport
Teatr SłowackiegoTeatr0km
Brama FloriańskaWieże0.2km
Barbakan w KrakowieBudynki0.2km
Muzeum Książąt CzartoryskichMuzea0.3km
Kamienica Hipolitów Muzeum HistoryczneMuzea0.3km
Rynek Główny w KrakowieRynek0.4km
SukienniceZakupy0.5km
Sukiennice w Krakowie0.5km
Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Kamienicy SzołayMuzea0.5km
Wieża ratuszowa w KrakowieWieże0.5km
Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium MaiuMuzea0.7km
Collegium Maius0.7km
Ogród Botaniczny w KrakowieOgrody botaniczne1km
Collegium Iuridicum. Filia Muzeum Zoologicznego InMuzea0.8km
Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych PAMuzea0.9km


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 11:45:35, Adres: Pawia 5, Kraków, Polska, Telefon: +48 608 449 269, Oficjalne strony WWW :

Kraków to miasto historyczne w Polsce , które jest wpisane na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO . Znajduje się w południowej części kraju, w Województwie małopolskim, nad rzeką Wisłą. Obecnie tutaj populacja miasta wynosi około 760 000 mieszkańców.

O mieście

Kraków to drugie największe miasto w kraju za Łodzią . Miasto uważa się jako główne centrum kultury w Polsce . Równocześnie stanowi jedno z najpiękniejszych i najcudowniejszych miast w kraju. To zarazem jedno z najważniejszych centrów turystyki, kultury i historii w Europie. Co roku miasto odwiedza 3-4 miliony turystów. Znajduje się tutaj ponad 6000 obiektów historycznych.

Ciekawostki turystyczne

Większość pamiątek znajduje się w centrum historycznym, które w 1978 roku wpisano na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO . Na wzgórzu wawelskim można znaleźć zamek królewski , katedrę i Smoczą jamę. Na Rynku krakowskim można znaleźć Kościół św. Wojciecha , i wieżę ratusza , Kościół Mariacki i targowisko/rynek Sukiennice . W byłej części żydowskiej Kazimierz znajduje się synagoga Tempel , synagoga Wolfa Kocjana z roku 1620 i Stara synagoga. Dalej w mieście można odwiedzić Kościół św. Franciszka, Bramę Floriańską, fortyfikacje miejskie Barbakan, Kościół św. Piotra i Pawła, Kościół św. Floriana i wiele innych zabytków, których się tutaj mieści, jak już wspomniano, ponad 6000. W mieście znajdują się także sztuczne wzgórza, i to Wzgórze Kościuszki i Wzgórze Kraka (Mogiła Kraka) . Do najładniejszych parków w Krakowie należą Planty i Błonia. W mieście można zwiedzić ogółem 28 muzeów. Do najsłynniejszych muzeów należy Muzeum Narodowe, gdzie są zachowane liczne zbiory polskiego i światowego malarstwa, i Muzeum lotnictwa polskiego . Do dalszych ulubionych miejsc turystów należy ogród zoologiczny i ogród botaniczny . Wielką pokusę stanowi Park Wodny Kraków – największy park wodny w Polsce.

Historia

Historia miasta sięga X wieku. Pierwsze wzmianki pisemne pojawiły się w 966 roku. W 999 roku Kraków wszedł w skład państwa polskiego Bolesława Chrobrego. W 1000 roku tutaj założono biskupstwo. W latach 1038-1596 za panowania Kazimierza I był Kraków stolicą Polski . Od roku 1846 miasto stało się częścią Monarchii austriackiej i od roku 1867 częścią nowo powstałych Austro-Węgier. Od roku 1918 ponownie Kraków przypadł Polsce. II wojnę światową przetrwało miasto bez zgonu i tym samym pozostało jedynym dużym miastem w Polsce , którego nie zniszczono.

Usługi turystyczne

Kraków oferuje wiele możliwości zakwaterowania. Szeroką listę obiektów zakwaterowania w polskiej stolicy kulturalnej można znaleźć TUTAJ . Smacznie można zjeść w restauracji luksusowej Pod Baranem, w restauracji Aperitif (kuchnia międzynarodowa) , w restauracji Ancora, w której można spróbować polską kuchnię, w restauracji La Fontaine (kuchnia francuska i polska) lub w restauracji Pimiento Argentino Grill, gdzie robią jedne z najlepszych steków w Krakowie. W mieście nie brak jednak Fast foodów, takich jak np. McDonald's. Za kulturą można udać się do teatru Groteska, Ludowy, Operetki Krakowskiej lub któregoś z wielu sal kinowych. Na zakupy natomiast można wybrać się na Rynek Główny, gdzie znajdują się najlepsze sklepy w mieście czy do któregoś z wielkich centrów handlowych - Galeria Krakowska, Galeria Kazimierz lub Kraków Plaza.

Transport

Do Kraków można łatwo dojechać samochodem, autobusem, pociągiem i samolotem. Lotnisko, drugie największe w kraju, znajduje się na zachodnich obrzeżach miasta. Dworzec główny PKP natomiast w pobliżu centrum historycznego. Pociągiem i autobusem można do Krakowa dojechać z różnych części Polski. Regularnie tutaj kursuje np. linia autobusowa z Londynu . Samochodem można dojechać najszybciej autostradą A4 lub drogą krajową nr 7 (E77) . Po mieście można poruszać się autobusami i tramwajami.

Plusy

UNESCO
równinna okolica

Przeznaczone dla

studium

Transport i możliwości przejazdu

lotnisko międzynarodowe


Informacje i fakty,

GPS: 50.064, 19.9433
Wysokość: 216 m
Rok założenia miasta: 700
Ostatnia aktualizacja: 21-10-2012 16:58:20

Kraków: Przegląd

Kraków na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

KrakówWęgrzce (7km)Rząska (8km)Szczyglice (9km)Modlnica (9km)Kryspinów (11km)Balice (11km)Libertów (11km)Morawica (14km)

Webmap: 1 2 3