TIXIK.net » Miasta » Korcza

Korcza, Albania - hotele, zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Korcza : Obserwator pokoi
Korcza  Mapa Korcza hotels map

Tematy z tym związane

Korcza - mapa satelitarna, Korcza : Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Korcza


Zobacz wszystkie »Korcza : Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Korcza  Mapa Planer wycieczek na życzenie
Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Korcza i transport


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 06:25:53, Wysokość: 868m, Oficjalne strony WWW :

Korcza (Korçë) to jedno z najważniejszych miast w południowo – wschodniej Albanii . Leży w powiecie Korcza . Jest zamieszkiwane przez 58 000 mieszkańców co czyni go siódmym największym miastem w całym państwie. Znajduje się na wysokości 850 m n.p.m., i jest otoczone pasmem górskim Morawa.

Historia

Tereny dzisiejszego miasta Korcza były zamieszkiwane już w czasach neolitu, czyli od 5 tysiąclecia przed naszą erą. W średniowiecznych dokumentach miasto po raz pierwszy pojawia się dopiero w 1280 roku pod nazwą Coviza. Współczesne miasto Korcza datuje się na koniec XV wieku.

O mieście

Dzisiaj Korcza to nowoczesne miasto, które posiada piękne zabytki oraz wspaniałą przyrodę i okolice. Może się pochwalić wysokim poziomem wykształcenia lokalnych mieszkańców. Na jego terenie znajdują się szkoły średnie i uniwersytety. Jest także pierwsza prawdziwa albańska szkoła. Korcza jest ważnym ośrodkiem handlowym, przemysłowym i rolniczym. Okolice miasta należą do głównych obszarów uprawy pszenicy w Albanii . Do najbardziej znanych produktów z Korczy z pewnością należy lokalne piwo, dywany oraz tkaniny.

Turystyczne ciekawostki

Do najważniejszych zabytków miasta Korcza należą lokalne wykopaliska archeologiczne, które pochodzą z okresu neolitu. Następnie jest to chrześcijańska prawosławna katedra świętego Jerzego oraz Muzeum Narodowe Albańskiej Sztuki Średniowiecznej , które zalicza się do najważniejszych w całym państwie. W Korczy oczywiście mieści się wiele więcej muzeów, takich jak: Muzeum Narodowe Archeologii lub Muzeum orientalne. Popularnym celem przechadzek jest główny park miejski.

Usługi turystyczne

Korcza oferuje szeroki zakres zakwaterowania. Najbardziej popularnym miejscem zakwaterowania jest hotel Kocibelli, który niedawno został niedawno odnowiony. Swoim gościom oferuje czyste i zadbane pokoje oraz darmowy Internet. Do ulubionych należy również Grand hotel Korca, hotel Golf oraz hotel Albania. Najlepsze dania w mieście Korcza podawane są w restauracji Teru či Ex. Chyba najbardziej popularną imprezą organizowaną w mieście jest coroczny festiwal piwa, którego sponsorem jest lokalny browar. Jego piwo jest znane w całej Albanii. Festiwal odbywa się zawsze w sierpniu. Nie brak także kina.

Transport

Do miasta Korcza najłatwiej dotrzeć samochodem, lub autokarem. Najbliższe międzynarodowe lotnisko znajduje się Tiranie . Lokalne lotnisko Korçë Northwest Airport znajduje się również na terenie miasta. Według wielu opinii najlepszym sposobem przemieszczania się po Albanii jest podróż środkami komunikacji publicznej. Lokalni kierowcy nie dotrzymują zasady ruchu drogowego, co może niektórym stwarzać znaczne problemy. Zwiększoną uwagę powinni również zwracać piesi. Jeśli jednak jesteśmy doświadczonymi kierowcami oraz poszukiwaczami przygód możemy bez problemu wypożyczyć sobie samochód. Do Korczy regularnie kursuje autobus jadący z Tirany .


Informacje i fakty,

GPS: 40.6186, 20.7808
Wysokość: 868 m
Plusy:
Przeciw:
Przeznaczone dla:
Ciekawostki:
Transport i możliwości przejazdu:
Ilość mieszkańców:
Klimat miasta:
Wyjazd służbowy (przemysł):
Czynności:
Ostatnia aktualizacja: 2012-10-22 04:01:50

Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje

Dane uzyskano jako propozycje użytkowników TIXIK. Teraz czeka na potwierdzenie przez właściciela. Informację proszę sprawdzić na oficjalnej stronie: www.bashkiakorce.gov.al/site/index.php

Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Plusy: mili ludzie, świetne jedzenie, żywa i rozrywkowa destynacja, piękne scenerie, osobliwa miejscowa atmosfera, tanio, dobre piwo
Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Przeciw: latem za wilgotno, nieprzyjemny chłód zimą
Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Przeznaczone dla: poznawanie historii, studium, aktywne wczasy, obchody
Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Ciekawostki: stara & nowa architektura

Zauważyłeś jakiś błąd? Pomóż go nam usunąć!

Korcza : Przegląd

Korcza na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Pogradec (33km)

Webmap: 1 2 3