TIXIK.net » Rzym » Koloseum

Koloseum - zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Koloseum: Obserwator pokoi
Koloseum Mapa Koloseum hotels map

KoloseumKoloseum

Tematy z tym związane

Koloseum: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Koloseum


Zobacz wszystkie »


Koloseum: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Koloseum Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w pobliżu, Pensjonaty, Apartamenty, Hostele i noclegownie, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna regionu, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Koloseum i transport


Informacje turystyczne

Kategorie: Architektura, Aktualny czas: 10:58:52, Adres: Piazza del Colosseo, Roma,Włochy, Telefon: +39 06 3996 7700, Oficjalne strony WWW :

Koloseum to historyczny amfiteatr we Włoszech. Znajduje się w stolicy kraju Rzymie i jest najważniejszym zabytkiem w mieście. Koloseum zbudowane zostało na terenach bagiennych na polecenie cesarza Wespazjana w roku 72. W Koloseum odbywały się okrutne walki gladiatorów, które były organizowane przez samego cesarza. Ta oryginalna i jedyna w swoim rodzaju budowla posiadała 80 ponumerowanych wejść. Koloseum ma 85 m długości, 55 m szerokości oraz 48 m wysokości. Zbudowane jest z kamienia oraz marmuru. W okresie największej popularności mieściło ono 55 tysięcy widzów, niektóre źródła podają iż było to nawet 70 tysięcy. Pomimo tego, iż przez stulecia Koloseum zostało kilkakrotnie uszkodzone do dziś pozostaje dominującym punktem miasta. Walki, które odbywały się na arenie poprzedzane były pokazem zwierząt cyrkowych, po których następowały pojedynki gladiatorów na śmierć i życie. Koloseum czynne jest od 9.00 do 19.00. Nieczynne jest jedynie w dniach 25. grudnia oraz 1. stycznia.

Informacje i fakty,

GPS: 41.8903, 12.4925
Wysokość: 30 m
Telefon:
Youtube - adres widea:
Ostatnia aktualizacja: 2012-10-19 19:23:26

Koloseum: Przegląd

Koloseum na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Rzym (1km)Monte Porzio Catone (20km)Colonna (22km)Monte Compatri (22km)Guidonia (23km)Gallicano nel Lazio (27km)Zagarolo (27km)Tivoli (27km)Rocca Priora (25km)

Webmap: 1 2 3