TIXIK.net » Miasta » Kolonia

Kolonia - hotele

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Kolonia: Obserwator pokoi
Kolonia Mapa Kolonia hotels map

KoloniaKolonia

Tematy z tym związane

Kolonia - mapa satelitarna, Kolonia - pensjonaty, Kolonia - luksusowe zakwaterowanie, Kolonia - apartamenty, Kolonia - tanie zakwaterowanie, Kolonia: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Kolonia


Zobacz wszystkie »


Kolonia: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Kolonia Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Apartamenty bezpośrednio w mieście, Hostele i noclegownie, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Widok na ulice, Planer wycieczek, Kolonia (Köln) i transport


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 09:33:46, Oficjalne strony WWW :

Kolonia to niemieckie miasto leżące na rzece Ren, oddalone około 90 km na południowy zachód od miasta Frankfurt nad Menem w Nadrenii – Westfalii. Żyje w nim około 1 miliona ludzi.

Historia miasta Kolonia

Pierwotnie w tym miejscu mieściła się germańska osada, a następnie rzymski obóz wojskowy. W okresie mniej więcej V do VI wieku w miasto było siedzibą królów frankońskich a na przełomie VIII i IX wieku było siedzibą arcybiskupów. W latach 1475 do 1794 miasto posiadało status wolnego miasta cesarskiego. W 1388 roku w mieście powstał pierwszy uniwersytet, który należy do najstarszych w całej Europie. Atrakcyjność metropolii zwiększają również lokalne targi, prężna ekonomika oraz szeroki zakres usług gastronomicznych i innych atrakcji.

Zabytki historyczne

W Kolonii znajduje się wiele cennych zabytkowych budowli, do których z pewnością należy 30 zabytków sakralnych. Wśród nich wyróżnia się pięcionawowy dom z dwiema wieżami oraz wieloma kapliczkami. Przy południowym wejściu do świątyni znajdują się odkryte fundamenty rzymskiej willi. katedra pod wezwaniem św. Piotra i NMP w Kolonii znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1996 roku. Archeologiczne znaleziska z epoki rzymskiej można zobaczyć w Muzeum Rzymsko – Germańskim. Pod północną częścią Nowego ratusza znajduje się część pretoria (pałac dowódcy rzymskiego) . Na rynku Rathausplatz mieści się stary gotycki ratusz z wierzą i otwartą halą. Do kolejnych pamiątek miasta należy Gurzenich - gotycka salowa budowla zbudowana w celach reprezentacyjnych. W latach 50 budynek został odrestaurowany i przyłączono do niego ruiny kościoła pod wezwaniem św. Albana jako pomnik ofiar II wojny światowej. W mieście Kolonia znajduje się wiele muzei: Muzeum Sztuki Użytkowej czy Wallraf-Richartz-Museum, w którym znajduje się ekspozycja malarstwa europejskiego. W dawnej zbrojowni znajduje się obecnie Muzeum Miejskie ze zbiorami przedmiotów domowych od okresu gotyckiego po secesję. Następnie należy wspomnieć współczesną kaplicę Panny Marii zbudowaną w miejscu pięcionawowej bazyliki, kościół św. Pantaleona lub bazylika św. Apostołów. W mieście zachowały się także 4 bramy miejskie oraz rotunda pochodząca z I wieku o wysokości 6 m.

Inne ciekawostki

Na prawym brzegu znajduje się kompleks targowy Obok niego rozpościera się Park reński – Rheinpark. Z niego prowadzi kolejka linowa aż na wierzchołek do Ogrodu zoo licznego w Kolonii , który powstał w 1859 roku. W jego sąsiedztwie znajduje się ogród botaniczny pochodzący z 1862 roku.

Plusy

UNESCO
równinna okolica
klimat umiarkowany

Przeznaczone dla

studium

Ciekawostki

stara & nowa architektura

Transport i możliwości przejazdu

metro
lotnisko międzynarodowe


Informacje i fakty,

GPS: 50.9322, 6.9594
Wysokość: 58 m
Ostatnia aktualizacja: 2012-10-21 09:00:41

Kolonia: Przegląd

Kolonia na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

KoloniaFrechen (10km)Brauweiler (12km)Pulheim (13km)Bergisch Gladbach (14km)Kerpen (20km)Heiligenhaus (21km)Wahlscheid (21km)Bergheim (22km)

Webmap: 1 2 3