TIXIK.net » Poznań » Katedra św. Piotra i Pawła

Katedra św. Piotra i Pawła - zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Katedra św. Piotra i Pawła: Obserwator pokoi
Katedra św. Piotra i Pawła Mapa Katedra św. Piotra i Pawła hotels map

Katedra św. Piotra i PawłaKatedra św. Piotra i Pawła

Tematy z tym związane

Katedra św. Piotra i Pawła: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Katedra św. Piotra i Pawła


Zobacz wszystkie »


Katedra św. Piotra i Pawła: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Katedra św. Piotra i Pawła Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w pobliżu, Pensjonaty, Apartamenty, Hostele i noclegownie, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna regionu, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Katedra św. Piotra i Pawła i transport


Informacje turystyczne

Kategorie: Katedry, Aktualny czas: 10:48:07, Adres: Ostrów Tumski 15-17, 61-001 Poznań, Polska

Katedra św. Piotra i Pawła (czasami też nazywana bazyliką) jest wielkim zabytkiem sakralnym. Usytuowana jest ona w zachodniej Polsce , w mieście Poznań . Katedra św. Piotra i Pawła została zbudowana na Ostrowie Tumskim, nad rzeką Wartą. Jest to najstarsza Polska katedra.

Historia

Współczesna Katedra św. Piotra i Pawła jest dobry przykładem na to jak możliwe jest powiązać ze sobą tak wiele stylów architektury. Katedra zbudowana została pod koniec 10 wieku w stylu romańskim. Na przełomie 14 i 15 wieku przeszła ona rekonstrukcję na styl gotycki. W przeciągu kolejnych dwóch stuleci została całkowicie zniszczona przez ogień, co zdarzyło się dwukrotnie. Barokowa i neoklasyczna rekonstrukcja była kolejną. Ostatnia jej przebudowa odbyła się w 1945 roku, gdy katedra została uszkodzona pod koniec Drugiej Wojny Światowej podczas bitwy o Poznań . Katedra św. Piotra i Pawła została odnowiona w stylu gotyckim na oryginalnych średniowiecznych fundamentach.

Interesujące miejsca

Katedra św. Piotra i Pawła posiada wiele interesujących elementów. Z zewnątrz dostrzec można 5 dominujących wież. We wnętrzu katedry znajduje się gotycki ołtarz z 15 wieku powlekany złotem. Poza tym znajdują się tam także liczne statuy oraz kilka kaplic bocznych. Znajduje się tam także kopia miecza świętego Piotra. Katedra św. Piotra i Pawła była także miejscem pochówku wpływowych Polskich władców, którzy rządzili do końca 13 stulecia. Jednym z pochowanych tam jest Bolesław I Chrobry.


Informacje i fakty,

GPS: 52.4117, 16.9487
Wysokość: 61 m
Transfer z lotniska:
Wysokość nad poziomem morza:
Ostatnia aktualizacja: 2012-10-19 19:45:36

Katedra św. Piotra i Pawła: Przegląd

Katedra św. Piotra i Pawła na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Poznań (1.1km)Swarzędz (9km)Suchy Las (8km)Kobylnica (10km)Skórzewo (11km)Przeźmierowo (11km)Plewiska (11km)Owińska (11km)Komorniki (13km)

Webmap: 1 2 3