TIXIK.net » Miasta » Polska » Wielkopolskie » Kalisz

Kalisz - hotele, zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Kalisz: Obserwator pokoi
Kalisz Mapa Kalisz hotels map

KaliszKalisz

Tematy z tym związane

Kalisz - mapa satelitarna, Kalisz: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Kalisz


Zobacz wszystkie »


Kalisz: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Kalisz Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Widok na ulice, Planer wycieczek, Kalisz i transport
Muzeum Okręgowe Ziemi KaliskiejMuzea0.5km
Muzeum Historii PrzemysłuMuzea9km
Zamek w GołuchowieGrody i zamki15km
Muzeum LeśnictwaMuzea15km


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 03:20:23, Oficjalne strony WWW :

Kalisz to zabytkowe miasto w Polsce , które ma najstarszą udokumentowaną historię w kraju. Położone jest w centralnej Polsce, w województwie Wielkopolskim, nad rzeką Prosną. Kalisz to ważne centrum przemysłu i handlu w regionie. Miasto przyciąga turystów przepięknym historycznym centrum oraz zabytkami.

Rys historyczny

Historia miasta sięga średniowiecza. Już słynny Klaudios Ptolemaios wspomina o nim w swoim dziele “Geografia“ jako osadzie handlowej na Bursztynowym Szlaku pomiędzy Cesarstwem Rzymskim a Morzem Bałtyckim. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce . W latach 1253 - 1260 Kalisz zyskał prawa miejskie. Obecnie zamieszkuje go około 110 000 obywateli.

Atrakcje turystyczne

Do najpopularniejszych atrakcji turystycznych należy tutejszy park miejski „Planty”, który posiada około 700 metrów długości oraz 30-60 metrów szerokości. Park powstał w latach 40-tych XX wieku, po zasypaniu kanału Babinka. Został on zasypany przez okupantów niemieckich gruzami domów z byłej dzielnicy żydowskiej oraz książkami z polskich i żydowskich bibliotek. Na pamiątkę tego wydarzenia od roku 1979 w parku stoi pomnik autorstwa Władysława Kościelniaka – pomnik książki. Kolejnym ciekawym obiektem jest ratusz z wieżą, z której rozciąga się przepiękny widok na miasto. Ponadto obejrzeć w niej można niewielką wystawę poświęconą historii miasta. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o długiej historii miasta Kalisz, odwiedźcie Muzeum Regionalne, znajdujące się przy ulicy Kościuszki 12. W muzeum znajdują się znaleziska archeologiczne oraz artefakty historyczne związane z historią miasta i okolicy. Ci, którzy lubią sztukę, powinni udać się do tutejszego ośrodka rysunku i grafiki. Znajduje się on w miejscowym seminarium jezuickim, na ulicy Kolegialnej 4 i wystawione są w nim prace miejscowych artystów. W Kaliszu znaleźć można wiele interesujących budynków sakralnych. Najstarszym z nich jest kościół św. Mikołaja z XIII wieku. Kolejnym jest były kościół Bernardynów z rok 1607, o bogatym barokowym wystroju oraz kolegiata z roku 1353, będąca popularnym miejscem pielgrzymkowym. Miejsce to swoją popularność zawdzięcza cudownemu obrazowi Świętej Rodziny, pochodzącemu z XVII wieku. W południowej części miasta Kalisz znajduje się piękny drewniany kościół św. Wojciecha.

Usługi turystyczne

Kalisz ma stosunkowo bogatą ofertę noclegową, którą można znaleźć klikając TUTAJ . W mieście znajduje się również duża ilość restauracji. Do najpopularniejszych należą restauracja Złota Rybka, w której można zjeść wyborne owoce morza oraz restauracja Baja Mexico, słynąca z kuchni meksykańskiej. Najtańsze a zarazem dobre jedzenie serwuje bar Maleńki, który jest praktycznie cały czas pełny.

Rozrywka

Osoby, które chcą w przyjemny sposób spędzić czas w Kaliszu udać się powinny do Centrum Kultury i Sztuki, które jest organizatorem przeróżnego rodzaju imprez. Znajduje się tam także przyjemna kafeteria. Kalisz w przeciągu roku organizuje wiele festiwali, uroczystości oraz imprez. Do najważniejszych, o których warto wspomnieć należą organizowane w maju "Teatralne spotkania w mieście Kalisz" oraz "Międzynarodowy Jazzowy Festiwal Fortepianowy", odbywający się co roku pod koniec listopada.

Transport

Do Kalisza można dojechać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najbliższe lotniska międzynarodowe znajdują się w Łodzi (Łódź Władysław Reymont Airport) , we Wrocławiu (Copernicus Airport Wrocław) oraz w Poznaniu (Poznań-Ławica Airport) . Podróżujący samochodem mogą tu dojechać drogami nr 25, nr 12, nr 471, nr 470 oraz nr 450. Dworce autobusowy i kolejowy znajdują się niedaleko siebie, około 2 km na południowy zachód od zabytkowego centrum, do którego można dostać się autobusem miejskim linią 11, 18, 19 oraz 22. Odjeżdżają stąd regularne połączenia autobusowe do Poznania i Wrocławia . Pociągami dostać się stąd można do Łodzi , Warszawy , Wrocławia i Poznania .

Plusy

mili ludzie
przeważnie dobra pogoda
świetne jedzenie
osobliwa miejscowa atmosfera
równinna okolica

Przeciw

daleko od lotniska

Przeznaczone dla

zakupy
poznawanie historii
rejsy
studium

Ciekawostki

stara & nowa architektura

Transport i możliwości przejazdu

kolejowy
lotniczy

Wyjazd służbowy (przemysł)

włókienniczy
spożywczy


Informacje i fakty,

GPS: 51.7608, 18.0897
Wysokość: 109 m
Ilość mieszkańców: 100 000
Najbliższe lotnisko: Array, 109 km
Ostatnia aktualizacja: 21-10-2012 17:12:15

Kalisz: Przegląd

Kalisz na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Kalisz (0km)Tłokinia (6km)Wolica (7km)Górzno (18km)Ostrów Wielkopolski (22km)Pleszew (26km)Antonin (32km)Ostrzeszów (39km)Kobyla Góra (46km)

Webmap: 1 2 3