TIXIK.net » Polska » Świętokrzyskie » Jaskinia Raj

Jaskinia Raj - zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Jaskinia Raj: Obserwator pokoi
Jaskinia Raj Mapa Jaskinia Raj hotels map

Tematy z tym związane

Jaskinia Raj: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Jaskinia Raj


Zobacz wszystkie »Jaskinia Raj: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Jaskinia Raj Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w pobliżu, Pensjonaty, Apartamenty, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna regionu, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Jaskinia Raj i transport
Europejskie Centrum Bajki61km


Informacje turystyczne

Kategorie: Jaskinie, Aktualny czas: 23:38:09, Adres: Dobrzączka, Chęciny, Polska, Telefon: +48 41 315 05 72, Oficjalne strony WWW :

Jaskinia Raj (Jaskinia Raj) to jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce . Znajduje się w województwie Świętokrzyskim, w Małopolsce, około 10 km od centrum miasta Kielce .

Jaskinia Raj

Jaskinia Raj przyciąga wielu turystów nawet wbrew temu, że nie jest największa. W największym miejscu osiąga wysokości 8 m. Ukrywa jednak kilka cudownych sal pełnych stalagmitów, stalaktytów i stalagnatów. Jeśli państwo uda się tutaj, proszę ubrać się cieplej, ponieważ w jaskini panuje przez cały rok temperatura 9°C. Jaskinia Raj oferuje szlak o długości 180 m. Zwiedzanie trwa około pół godziny, robienie zdjęć w środku jest zabronione. W budynku koło wejścia do jaskini jest oprócz kasy również kawiarnia i muzeum, w którym wystawiają się znaleziska z jaskini. Przed podróżą tutaj trzeba upewnić się telefonicznie (346 66 18) , czy państwa do jaskini jeszcze wpuszczą. Jaskinia stanowi niezwykły zabytek przyrody, tym samym jest limitowana ilość zwiedzających.

Informacje praktyczne

Jaskinia Raj znajduje się około 600 m od drogi do Krakowa , chyba 10 km od centrum Kielc . Można tutaj dojechać nie tylko samochodem, ale również autobusem miejskim nr 31 (trzeba poprosić kierowcę, żeby zatrzymał przed zakrętem do jaskini) . W pobliżu jaskini można znaleźć zakwaterowanie lub zjeść coś w hotelu Zajazd Raj.

Godziny otwarcia i ceny biletów

Jaskinia Raj jest otwarta od marca do listopada. W marcu, kwietniu, wrześniu, październiku i listopadzie otwarte jest od wtorku do niedzieli od godziny 10 do 16. Od maja do sierpnia otwarte jest od wtorku do niedzieli od godziny 10 do 17. Cena biletu wynosi 10 PLN.


Informacje i fakty,

GPS: 50.825, 20.4977
Wysokość: 259 m
Długość korytarzy podziemnych (km): 240
Głębokość jaskini (m): 9.5
Liczba wejść do jaskini: 2
Ostatnia aktualizacja: 19-10-2012 19:41:15

Jaskinia Raj: Przegląd

Jaskinia Raj na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Sitkówka-Nowiny (3.1km)Chęciny (3.6km)Tokarnia (8km)Kielce (10km)Dąbrowa (16km)Sobków (14km)Suchedniów (34km)Skarżysko-Kamienna (43km)Busko-Zdrój (43km)

Webmap: 1 2 3