TIXIK.net » Muzea » Niemcy » Bavaria » Berchtesgaden » Herbaciarnia na Kehlsteinie

Herbaciarnia na Kehlsteinie - zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Herbaciarnia na Kehlsteinie: Obserwator pokoi
Herbaciarnia na Kehlsteinie Mapa Herbaciarnia na Kehlsteinie hotels map

Tematy z tym związane

Herbaciarnia na Kehlsteinie: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Herbaciarnia na Kehlsteinie


Zobacz wszystkie »Herbaciarnia na Kehlsteinie: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Herbaciarnia na Kehlsteinie Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w pobliżu, Pensjonaty, Apartamenty, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna regionu, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Herbaciarnia na Kehlsteinie i transport
Deutsches WappenmuseumMuzea3km
Museum Burg GollingMuzea10km
Muzeum Celtów w HalleinMuzea11km
SalzmuseumMuzea19km
Städtisches ArchivMuzea19km
Untersbergmuseum FürstenbrunnMuzea17km
Museum der Marktgemeinde GrödigMuzea17km
FaschingsordensmuseumMuzea19km


Informacje turystyczne

Kategorie: Muzea, Aktualny czas: 14:35:58, Wysokość: 1841m, Adres: Oberschönauerstraße 62, Schönau am Königsee, Niemcy, Telefon: +49 8652/2969, Oficjalne strony WWW :

Herbaciarnia na Kehlsteinie nazywana również Orlim Gniazdem to nieoficjalna nazwa górskiej siedziby Adolfa Hitlera, rezydencji która miała służyć jako miejsce odpoczynku i zabawy dla wodza oraz przebywających w niej gości. Herbaciarnia na Kehlsteinie znajduje się w pobliżu miasta Berchtesgaden, znajdującego się na krańcach południowo-wschodnich Górnej Bawarii.

Historia

Miejsce to było obiektem zamkniętym, w skład którego wchodziło kilka budynków połączonych ze sobą tunelami oraz wałami. Teren ten znajdował się na terenie górskiej wioski Obersalzberg. Tutaj na wysokości 1000 m znajdowała się chata Wachenfeld, używana w latach 20-tych XX wieku przez Nazistów. Według niektórych źródeł Hitler napisał tu swoją książkę Mein Kampf. Budynek główny kompleksu znajdował się niedaleko szczytu góry Kehlstein na wysokości 1834 m n.p.m. Miał on wygląd schroniska górskiego. Do obiektu prowadziła wybudowana specjalnie w tym celu droga z kilkoma tunelami, zaczynająca się w miejscowości Obersalzberg. Do budynku można było się dostać windami umieszczonymi w skalnej sztolni. Herbaciarnia na Kehlsteinie to obiekt, który wybudowano w roku 1937 z inicjatywy Martina Bormanna, sekretarza Hitlera, z okazji pięćdziesiątych urodzin wodza. Chata nazywana jest Kehlsteinhaus, Kehlalm lub Herbaciarnią na Kehlsteinie. Pod koniec II wojny światowej obiekt został zbombardowany przez siły sojusznicze, ale sama Herbaciarnia na Kehlsteinie nie została zniszczona. Z kompleksu, który rozciągał się od podnóża góry zachowały się jedynie niewielkie pozostałości. Hotel na szczycie Kehlstein funkcjonuje do dziś. Jest to niezwykła atrakcja turystyczna. Znajduje się tu muzeum z ekspozycją poświęconą historii obiektu. W miejscu byłego kompleksu powstały również nowe hotele.

Informacje praktyczne

Na odwiedzenie obiektu Herbaciarnia na Kehlsteinie, należy zarezerwować co najmniej pół dnia. Samochód można zaparkować na jednym z trzech parkingów znajdujących się nad miastem, wspomnieć jednak należy iż w czasie sezonu dość ciężko znaleźć tu wolne miejsce. Od parkingu do Gniazda Hitlera można dojść pieszo, ośmiokilometrową stosunkowo stromą trasą prowadzącą przez las lub można po tej samej drodze wjechać autobusem. Bilet na autobus można zakupić bezpośrednio na parkingu, kosztuje on 13 EUR. Jeszcze przed zakupem biletu polecamy sprawdzić (bezpośrednio w kasach) kiedy odjeżdża państwa kurs, może się bowiem zdarzyć iż na szczyt do Herbaciarni dojadą państwo po dwóch godzinach od zakupu biletu. Trasę obsługuje jedynie 5 autobusów, które niekiedy nie radzą sobie z nawałem turystów. Po zdobyciu szczytu zobaczą państwo piękny widok na Alpy z możliwością podziwiania go z restauracji hotelu.


Informacje i fakty,

GPS: 47.5919, 13.0338
Wysokość: 1841 m
Telefon:
Wielkość powierzchni wystawowej (m2):
Data powstania:
Rodzaj muzeum:
Specjalizacja muzeum:
Czy można eksponaty wypożyczyć?:
Czy można w obiekcie robić zdjęcia czy kręcić film wideo?:
Czy można tu urządzać imprezy towarzyskie?:
Czy posiadacie przestrzenie szkolenia do wynajęcia?:
Ostatnia aktualizacja: 19-10-2012 19:22:30

Herbaciarnia na Kehlsteinie: Przegląd

Herbaciarnia na Kehlsteinie na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Schönau am Königssee (3.4km)Berchtesgaden (4.8km)Kuchl (9km)Bischofswiesen (8km)Golling an der Salzach (10km)Sankt Koloman (14km)Marktschellenberg (12km)Oberalm (13km)Adnet (14km)

Webmap: 1 2 3