TIXIK.net » Polska » Mazowieckie » Warszawa » Getto Warszawskie

Getto Warszawskie - zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Getto Warszawskie: Obserwator pokoi
Getto Warszawskie Mapa Getto Warszawskie hotels map

Getto WarszawskieGetto Warszawskie

Tematy z tym związane

Getto Warszawskie: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Getto Warszawskie


Zobacz wszystkie »


Getto Warszawskie: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Getto Warszawskie Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w pobliżu, Pensjonaty, Apartamenty, Hostele i noclegownie, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna regionu, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Getto Warszawskie i transport
Teatr Kamienica0.8km
Arkady Kubickiego1km
Cmentarz Powązkowski2km
Hulakula2km
Klub Medyk3km
Hala Torwar4km


Informacje turystyczne

Aktualny czas: 12:57:36

Getto Warszawskie było największym żydowskim gettem założonym przez niemieckich nazistów. Znajduje się w stolicy Polski , w Warszawie .

O getcie

Getto Warszawskie powstało w 1940 roku i stopniowo zostało otoczone murami. Polacy, którzy zamieszkiwali tamtejsze rejony miasta zostali zmuszenie do przesiedlenia. Natomiast Żydzi, którzy zamieszkiwali inne regiony stolicy byli zmuszani do przeniesienia się właśnie na tereny getta. Stopniowo na jego obszar przesiedlono ponad 450 000 Żydów. Wszyscy mieli żyć na powierzchni zaledwie 2,6 km2. Wszystkim uniemożliwiono opuszczanie wyznaczonego terenu.

Powstanie w Getcie warszawskim

Powstanie w Getcie warszawskim było konfliktem zbrojnym pomiędzy Wermachtem a Żydami zamieszkującymi getto. Najbardziej zaciekłe walki rozpoczęły się 19 kwietnia 1943 roku. Walki trwały do 16 maja 1943 roku, kiedy to powstanie zostało stłumione przez wojska niemieckie, których dowódcą był SS-Brigadeführer Jürgen Stroop. Po powstaniu Jürgen Stroop został oficjalnie mianowany Gruppenführerem. Na rozkaz Hitlera getto, po zakończeniu walk i likwidacji ostatnich Żydów, zostało całkowicie zrównane z ziemią.

Getto Warszawskie w sztuce

Dzisiaj Getto Warszawskie jest symbolem cierpienia polskich Żydów podczas trwania II wojny światowej. Temat getta wielokrotnie pojawił się w filmach znanych reżyserów. Między innymi w: Pianiście Romana Polańskiego oraz filmie Getto Warszawskie, który został nakręcony na podstawie prawdziwych wydarzeń.


Informacje i fakty,

GPS: 52.2507, 20.996
Wysokość: 112 m
Youtube - adres widea:
Ostatnia aktualizacja: 19-10-2012 19:15:03

Getto Warszawskie: Przegląd

Getto Warszawskie na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Warszawa (3.9km)Stare Babice (11km)Konotopa (13km)Raszyn (11km)Pustelnik (13km)Dziekanów Leśny (15km)Legionowo (19km)Józefów (21km)Otrębusy (21km)

Webmap: 1 2 3