TIXIK.net » Miasta » Gdańsk

Gdańsk - hotele, zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Gdańsk: Obserwator pokoi
Gdańsk Mapa Gdańsk hotels map

GdańskGdańsk

Tematy z tym związane

Gdańsk - mapa satelitarna, Gdańsk - pensjonaty, Gdańsk - luksusowe zakwaterowanie, Gdańsk - apartamenty, Gdańsk - tanie zakwaterowanie, Gdańsk: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Gdańsk


Zobacz wszystkie »


Gdańsk: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Gdańsk Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Apartamenty bezpośrednio w mieście, Hostele i noclegownie, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Widok na ulice, Planer wycieczek, Gdańsk i transport


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 10:14:25, Telefon: +48 58 727 91 86, Oficjalne strony WWW :

Gdańsk to miasto portowe w Polsce . Znajduje się w północnej części kraju, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Obecnie jego populacja liczy około 455 000 mieszkańcow.

Wgląd do historii

Gdańsk posiada długą historię. W średniowieczu był niezależnym miastem hanzeatyckim. W mieście żyje mieszanka Polaków i Niemców. Całkiem niedawno Gdańsk był przeważnie niemiecki. Podaje się, że do 90% mieszkańców miało niemiecką narodowość. Dany stosunek liczbowy zmienił się po II wojnie światowej, kiedy Gdańsk został czysto polskim miastem. W 1980 roku w Gdańsku założono związki zawodowe Solidarność, na czele których stanął Lech Wałęsa (późniejszy prezydent Polski) i które miało wielki udział podczas obalenia władz komunistycznych w Polsce.

O mieście

Gdańsk uważa się za jedno z najładniejszych polskich miast. A to wbrew temu, że jego centrum historyczne było podczas II wojny światowej uszkodzone. Jest to zarazem jedno z najstarszych miast w kraju. Gdańsk nosi przydomek "główne światowe miasto bursztynu", ponieważ w okolicy występują wielkie ilości złoża tego minerału węgla. W mieście znajduje się szereg sklepów, gdzie można zakupić same minerały i różnego rodzaju biżuterię. Razem z miastami Gdynia i Sopot tworzą aglomerację zwaną Trójmiasto. Gdańsk to stolica województwa pomorskiego i między innymi jedno z miast goszczących Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

Ciekawostki turystyczne

Do najpopularniejszych miejsc Gdańska zaliczamy tzw. Drogę Królewską z ulicy Długiej i Długiego Targu. Właśnie tutaj znajdują się bogato ozdobione domy i rozmaite zabytki reprezentacyjne. Do najsłynniejszych należy Złota brama, Zielona brama, Złoty dom, ratusz w stylu gotyckim razem z muzeum historycznym i Dwór Artusa, który stanowi jeden z najładniejszych obiektów tego gatunku w Europie Środkowej. Dalej w Gdańsku stoi gotycka Bazylika Najświętszej Marii Panny, co jest z kolei największą katedrą z cegieł w Europie a nad rzeką Motławą dźwig portowy dźwig Żuraw , który był największym dźwigiem portowym w Europie średniowiecznej. W Gdańsku mieści się również wiele interesujących muzeów. Do tych najbardziej odwiedzanych należy muzeum archeologiczne, muzeum historii miasta i marynarki.

Usługi turystyczne

Gdańsk oferuje wiele możliwości zakwaterowania. Główną listę można przejrzeć TUTAJ . Smacznie zjeść można w restauracji Goldwasser, gdzie wypróbować można polskich specjałów, w restauracji Swojski Smak,w restauracji meksykańskiej El Paso lub w luksusowej Filharmonii. Zwiedzić można mini Browar Gdański. Do najsłynniejszych imprez przebiegających w Gdańsku należą np. międzynarodowe festiwale muzyki organowej. Odbywają się tutaj także różne jarmarki, pochody oraz spektakle teatrów ulicznych. Szczegółowych informacji dowiedzą się Państwo w centrum informacyjnym na ulicy Heweliusza 27.

Plaże

Jeśli życzycie sobie Państwo trochę wypocząć, możecie odwiedzić nadmorskie plaże. Miejscowe wybrzeże morskie jest ulubione wśród zapaleńców żaglowania czy spływów kanoe.

Transport

Do Gdańska można dojechać samochodem, autobusem, pociągiem, statkiem i samolotem. Najbliższe lotnisko międzynarodowe Lech Wałęsa znajduje się 15 km od centrum miasta. Dworce PKS i PKP są blisko siebie. Niestety na dworcu PKP łatwo można się zgubić i większością brak tu napisów w językach obcych. Statki kursują np. ze szwedzkiego Nynäshamnu lub Karlskrony . Samochodem można najlepiej dojechać autostradą A1, która łączy się z droga ekspresowa S6 (E28) .

Plusy

mili ludzie
przeważnie dobra pogoda
świetne jedzenie
żywa i rozrywkowa destynacja
piękne scenerie
osobliwa miejscowa atmosfera
tanio
dobre piwo

Przeciw

nieznośne letnie temperatury
za wiele turystów
nieprzyjemny chłód zimą
całkiem drogo
niebezpieczeństwo kradzieży kieszonkowych
oszustwa na turystach

Przeznaczone dla

zakupy
poznawanie historii
życie nocne
rejsy
aktywne wczasy
turystykę zdrowotną
romantykę
wiejską turystykę
studium

Ciekawostki

stara & nowa architektura

Transport i możliwości przejazdu

kolejowy
lotniczy
morski
lotnisko międzynarodowe


Informacje i fakty,

GPS: 54.3503, 18.6496
Wysokość: 21 m
Ostatnia aktualizacja: 2012-10-15 02:54:58

Gdańsk: Przegląd

Gdańsk na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

GdańskPrzejazdowo (7km)Otomin (9km)Straszyn (10km)Leźno (14km)Łęgowo (14km)Banino (17km)Przyjaźń (17km)Świbno (18km)

Webmap: 1 2 3