TIXIK.net » Miasta » Polska » Śląskie » Częstochowa

Częstochowa - hotele, zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Częstochowa: Obserwator pokoi
Częstochowa Mapa Częstochowa hotels map

CzęstochowaCzęstochowa

Tematy z tym związane

Częstochowa - mapa satelitarna, Częstochowa - apartamenty, Częstochowa: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Częstochowa


Zobacz wszystkie »


Częstochowa: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Częstochowa Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Apartamenty bezpośrednio w mieście, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Widok na ulice, Planer wycieczek, Częstochowa i transport
Muzeum Częstochowskie. Dom Poezji. Muzeum Haliny PMuzea0.6km
Jasna GóraReligia0.8km
Mosir w CzęstochowieKąpieliska2km


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 03:03:33, Oficjalne strony WWW :

Częstochowa to miasto uważane za duchową stolicę Polski . Znajduje się na południu kraju w województwie Śląskim. Obecnie zamieszkuje je 250 000 obywateli.

Cudowna Madonna

Częstochowa dla większości ludzi związana jest z miejscowym klasztorem na Jasnej Górze, będącym domem „Czarnej Madonny”. Jest to cudowny gotycki obraz Maryi Panny, który uczynił Częstochowę jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych na świecie, zaraz po Rzymie , Lourdes , Fatimie i Santiago de Compostela . Corocznie pielgrzymuje tu miliony wiernych.

Atrakcje turystyczne

Częstochowa niestety nie posiada zbyt wielu atrakcji turystycznych. W czasie komunizmu miejscowi liderzy kładąc nacisk na przemysł, przekształcili Częstochowę w nieciekawe prowincjonalne miasto. Największą atrakcją turystyczną jest tutejszy wspomniany już klasztor na Jasnej Górze . Kolejnymi ciekawymi zabytkami są kościół św. Jakuba, cmentarz żydowski, aleja Maryi Panny, będąca najbardziej reprezentatywną ulicą w mieście oraz 10 znajdujących się w mieście kościołów. W Częstochowie znajdują się interesujące muzea – Muzeum Historii Kolei, Muzeum Produkcji Zapałek, Muzeum Archidiecezji Częstochowskiej oraz Muzeum Haliny Poświatowskiej. Wiele osób przyjeżdżających do miasta odwiedza Wyżynę Krakowsko-Częstochowską, zapewniającą dobre warunki do turystyki pieszej, wspinaczki czy jazdy konnej.

Usługi turystyczne

Miasto posiada odpowiednią bazę noclegową. Podstawową ofertę można zobaczyć klikając TUTAJ . Dobrą kuchnię serwuje restauracja Cleopatra, włoska restauracja Topollino, czy restauracja La Bella. Duża restauracja znajduje się również na terenie klasztoru Jasna Góra . Osoby, chcące skorzystać z oferty kulturalnej mogą udać się do miejscowego teatru Adama Mickiewicza oraz do filharmonii. Najważniejszym wydarzeniem kulturalnym w mieście Częstochowa jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej "Gaude Mater".

Historia

Częstochowa została założona około XI wieku. Pierwsze pisemne wzmianki o mieście pochodzą z roku 1220. Prawa miejskie Częstochowa zyskała w roku 1356. Najgorszy okres w dziejach miasta przypada na okres komunizmu, w drugiej połowie XX wieku.

Transport

Do Częstochowy najlepiej dojechać samochodem lub pociągiem. Najbliższe lotnisko międzynarodowe znajduje się w Katowicach . Pociągiem można tu dojechać z większości dużych polskich miast. Osoby jadące samochodem powinny skorzystać z drogi nr 1 (E75) lub nr 46.

Plusy

równinna okolica

Przeznaczone dla

studium


Informacje i fakty,

GPS: 50.8119, 19.1088
Wysokość: 261 m
Ostatnia aktualizacja: 22-10-2012 06:11:31

Częstochowa: Przegląd

Częstochowa na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

CzęstochowaPoczesna (11km)Nieznanice (18km)Koziegłowy (24km)Lubliniec (34km)Myszków (31km)Radomsko (37km)Siewierz (39km)Pyrzowice (39km)

Webmap: 1 2 3