TIXIK.net » Miasta » Polska » Śląskie » Bytom

Bytom - hotele

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Bytom: Obserwator pokoi
Bytom Mapa Bytom hotels map

BytomBytom

Tematy z tym związane

Bytom - mapa satelitarna, Bytom: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Bytom


Zobacz wszystkie »


Bytom: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Bytom Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Apartamenty bezpośrednio w mieście, Hostele i noclegownie, Hotele w centrum, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Widok na ulice, Planer wycieczek, Bytom i transport
Muzeum GórnośląskieMuzea0.6km
Opera Śląska w Bytomiu0.8km
Kościół św. Małgorzaty w BytomiuKościół1km
Muzeum ChlebaMuzea4km
Kościół św. BarbaryKościół6km
Muzeum Miejskie im. M. ChrobokaMuzea7km
Muzeum w ChorzowieMuzea7km
Muzeum MiejskieMuzea7km
Górnośląski Park EtnograficznyMuzea7km
Śląski Klub GolfowyGolf9km
Planetarium Śląskie8km
Filharmonia ZabrzańskaCentrum kultury10km
Śląski Ogród Zoologiczny w ChorzowieZoo9km
Kozłowa GóraGóry9km


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 11:55:04, Oficjalne strony WWW :

Bytom to miasto przemysłowe leżące na południu i bardzo ciekawe pod względem architektonicznym Polski . Wiele turystów przyjeżdża tutaj w celu aktywnego wypoczynku, by podziwiać budynki historyczne. Obecnie (2011) jego populacja liczy około 185 tysięcy mieszkańców.

Wgląd do historii

Bytom należy do bardzo starych miast w Polsce. Pisemne wzmianki o jego istnieniu pochodzą z roku 1136. W połowie XIII wieku uzyskało prawa miejskie. W dawnej historii należało do Królestwa Czech, później podlegało pod Prusy, a na końcu weszło w skład. Nie dziwi więc fakt, że wielki wpływ na rozwój miasta miał język niemiecki. W XIX wieku Bytom został ważnym centrum przemysłowym ze względu na lokalne wydobycie węgla. Miasto rozwijało się a większość budynków przebudowano w bardziej nowoczesnym stylu. W 1932 roku powstało tu polskie gimnazjum, co było dla polskich mieszkańców bardzo istotne. Bytom znalazł się w granicach Polski dopiero po II wojnie światowej w 1945 na konferencji w Poczdamie.

Gdzie można poczuć historię

Zwiedzający, których pociąga historia, powinni udać się do Starego Miasta, gdzie można poczuć atmosferę dawnych czasów - 750 lat. Miasto do dziś zachowało swój pierwotny średniowieczny układ urbanistyczny. Centrum tworzy Plac Targowy, który w XIX wieku znacznie poszerzono. Dziś podziwiać można wiele zachwycających kamienic mieszczan. Do wypoczynku przeznaczony jest park miejski z roku 1930, który znajduje się w pobliżu centrum. Spacerując po Bytomiu spotkać można kilka bardzo ciekawych budowli sakralnych. Do najsłynniejszych należy zdecydowanie gotycki Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z XIII wieku, neogotycki Kościół Świętej Trójcy z XIX wieku lub neogotycki Kościół św. Małgorzaty stojący na pierwotnym miejscu twierdzy z XI wieku. Imponujący jest również Kościół św. Wojciecha, który łączy w sobie cechy stylu gotyckiego i baroku.

Bytom – miasto kultury

Bytom to zarówno ważne centrum kulturalne. Zwiedzić można także Muzeum Górnośląskie, które przedstawia historię obszaru od dziejów najstarszych po współczesność lub Operę Śląską, której zespół należy do najlepszych w całej Polsce, nie patrząc na fakt, że mieści się w neoklasycznym budynku o ciekawej architekturze. Zwolennicy sztuki mogą odwiedzić około dziesięciu różnego rodzaju galerii. W ciągu roku w Bytomiu przebiega szereg imprez i festiwalów, do najsłynniejszych należy Festiwal Teatromania, Bytomska Jesień Literacka lub Bytomska Noc Świętojańska.

Rozrywka w Bytomiu

W Bytomiu znaleźć basen, multifunkcyjną halę i boisko. Chyba największą atrakcją do aktywnego wypoczynku to centrum sportowe Dolomity Sportowa Dolina. Znajduje się na przedmieściach Bytomia, w dzielnicy Sucha Góra. Znaleźć tu można wiele urządzeń sportowych ze świetną obsługą a całość jest wkomponowana w piękny krajobraz. Na narty można w jakikolwiek dzień roku, całorocznie można grać w tenisa, jeździ się na kładach lub na rowerze, przygotowano wiele tras rowerowych, z których niektóre są bardziej wyczynowe. Jeżeli jesteście Państwo zmęczeni cywilizacją, spróbujcie dla odmiany odwiedzić Rezerwat ptactwa wodnego, który leży na obrzeżach Bytomia. Miasto to także dobry punkt startowy do wycieczek po okolicznych lasach, przez które prowadzi wiele szlaków turystycznych i rowerowych.

Plusy

równinna okolica

Przeznaczone dla

zakupy
poznawanie historii
aktywne wczasy
studium

Ciekawostki

stara & nowa architektura
wieżowce

Transport i możliwości przejazdu

kolejowy
lotniczy
lotnisko międzynarodowe

Wyjazd służbowy (przemysł)

wydobywczy
chemiczny


Informacje i fakty,

GPS: 50.3507, 18.9191
Wysokość: 270 m
Ilość mieszkańców: 200 000
Rok założenia miasta: 1254
Najbliższe lotnisko: Array, 26 km
Ostatnia aktualizacja: 21-10-2012 17:24:20

Bytom: Przegląd

Bytom na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

BytomChorzów (6km)Zabrze (11km)Katowice (13km)Pyrzowice (16km)Paniówki (16km)Gliwice (19km)Dąbrowa Górnicza (20km)Siewierz (26km)

Webmap: 1 2 3