TIXIK.net » Polska » Mazowieckie » Warszawa » Arkady Kubickiego

Arkady Kubickiego - zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Arkady Kubickiego: Obserwator pokoi
Arkady Kubickiego Mapa Arkady Kubickiego hotels map

Arkady KubickiegoArkady Kubickiego

Tematy z tym związane

Arkady Kubickiego: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Arkady Kubickiego


Zobacz wszystkie »


Arkady Kubickiego: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Arkady Kubickiego Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w pobliżu, Pensjonaty, Apartamenty, Hostele i noclegownie, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna regionu, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Arkady Kubickiego i transport
Hulakula0.9km
Teatr Kamienica1km
Getto Warszawskie1km
Cmentarz Powązkowski3km
Klub Medyk3km
Hala Torwar3km


Informacje turystyczne

Aktualny czas: 11:25:29

Arkady Kubickiego to budowla w stylu klasycystycznym w ośrodku Zamku Królewskiego w polskiej stolicy Warszawie . Obiekt ten cieszy się wielką popularnością wśród turystów. Budowano go w latach 1818 – 1821 według planów architekta Jakuba Kubickiego. Następnie w latach 1995 – 2006 obiekt dokładnie odnowiono i dziś jest dostępna dla szerokiej publiczności.

Historia

Jeszcze w czasie budowy wzrosła ilość mieszkańców dynamicznie rozwijającej się Warszawy i przekroczyła 100 000. Okres ten przyjazny był dla rozwoju polskiej kultury, polski architekt Jakub Kubicki zatem mógł dla króla polskiego Alexandra I poszerzyć rezydencję królewską. Arkady Kubickiego stanowił element obszernych úprav zamku, które trwały w latach 1816 – 1818 w duchu klasycystycznym. Budynek tworzy siedem prolamovaných arkad umieszczone w ścianach parterowego budynku o długości 195 m i szerokości 9,5 metrów. Arkady wykonane są z piaskowca, tak samo jak owalne okna, balustrada i mur rustykowany (gruby mur, tzw. selské zdivo) . W 1831 roku, kiedy odnowiono granice pomiędzy Polską i Rosją , Zamek Królewski (jak notabene cała Polska) stracił swoją wyjątkową pozycję a strona rosyjska przejęło jego dowództwo. W czasie II wojny światowej i w latach 80-tych XX wieku zamek służył do celów wojskowych. Od 1 kwietnia 2009, dzięki pracom restauratorskim pod kierownictwem Stanisława Fiszera, arkady są otwarte dla zwiedzających.


Informacje i fakty,

GPS: 52.2481, 21.0153
Wysokość: 104 m
Youtube - adres widea:
Ostatnia aktualizacja: 19-10-2012 19:51:13

Arkady Kubickiego: Przegląd

Arkady Kubickiego na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Warszawa (2.8km)Stare Babice (12km)Raszyn (12km)Pustelnik (12km)Konotopa (14km)Dziekanów Leśny (16km)Józefów (20km)Legionowo (19km)Otrębusy (22km)

Webmap: 1 2 3