TIXIK.net » Miasta » Polska » Pomorskie » Łeba

Łeba - hotele, zakwaterowanie

  
Data przyjazduData odjazdu

Porównanie cen hoteli - tanie noclegi, rezerwacje online

Otworzyć w nowym oknie:

Łeba: Obserwator pokoi
Łeba Mapa Łeba hotels map

ŁebaŁeba

Tematy z tym związane

Łeba - pensjonaty, Łeba - tanie zakwaterowanie, Łeba - mapa satelitarna, Łeba: Zdjęcia

Rekomendowane hotele w mieście Łeba


Zobacz wszystkie »


Łeba: Przewodnik turystyczny - pomysły na wycieczkę, turystyka, najlepsze restauracje


Łeba Mapa Planer wycieczek na życzenie
Najlepsze hotele w mieście, Pensjonaty, Apartamenty bezpośrednio w mieście, Najtańsze zakwaterowanie, Luksusowe hotele, Mapa hoteli, Satelitarna mapa Google, Mapa turystyczna, Ścieżki rowerowe, Planer wycieczek, Łeba i transport
Westerplatte. Muzeum historyczne miasta Gdańska. OMuzea0.8km
Plaża w ŁebiePlaże2km
Wydmy w ŁebieWydmy4km
ŁebskoJeziora11km
Słowiński Park NarodowyParki narodowe18km
Muzeum Pomorza Środkowego. Oddział Muzeum Wsi SłowMuzea17km
MuzeumMuzea27km
Strumyczkowata dolinaDoliny30km


Informacje turystyczne

Kategorie: Miasta, Aktualny czas: 00:27:22

Łeba to jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w Polsce . Położona jest na północy kraju, w województwie Pomorskim, nad rzekami Łeba oraz Chełst, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Obecnie miasto zamieszkuje około 4000 obywateli. Łeba jest popularna wśród turystów ze względu na tutejsze plaże, które należą podobno do najlepszych w Polsce . Jest również dobrym punktem wyjścia na wycieczki do Słowińskiego Parku Narodowego. Łeba pełni ponadto rolę portu jachtowego.

Miasto Łeba

Łeba to stary port rybacki, który ożywa podczas każdego lata, stając się ruchliwym kurortem. Podobno w sezonie ilość ludzi w mieście rośnie dziesięciokrotnie. Większość turystów przyciąga szeroka plaża, która uważana jest za najpiękniejszą w Polsce. Również morze w tym miejscu jest wyjątkowo czyste. Centrum miasta Łeba tworzą sklepy, bank oraz lokale użytkowe. Najbardziej ruchliwą ulicą jest ulica Kościuszki, wypełniona sklepami, ciągnąca się na północ miasta aż do portu. Poza głównym sezonem, w którym Łeba ożywa dzięki turystom, jest to ospałe miasteczko o specyficznej atmosferze.

Historia

Historia miasta sięga średniowiecza. Pierwotne miasto Łeba zostało założone na przeciwległym brzegu rzeki niż obecne. W XVI wieku, dokładnie w roku 1558 z powodu katastrofalnej w skutkach burzy zostało przesunięte na obecne miejsce. Wkrótce po tym miasto napotkało trudności związane z wydmami. Zostały one pod koniec XIX wieku wzmocnione, dzięki czemu można było zbudować nowy port, co z kolei zaowocowało początkiem rozwoju gospodarczego miasta.

Słowiński Park Narodowy

Łeba jest świetną bazą wypadową do zwiedzania wyjątkowego Słowińskiego Parku Narodowego. Cechuje go wiele specyficznych ekosystemów, włącznie z jeziorami, moczarami, lasami, plażami oraz wydmami. Tutejsze wydmy są znanym na całym świecie fenomenem, występującym na taką skalę jedynie tutaj. Cały proces powstawania piaszczystych wydm rozpoczął się przed 5000 lat. Od tego czasu piasek pokrył 6 km2 a niektóre wydmy osiągnęły 30-40 m wysokości. Z tego względu Słowiński Park Narodowy wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO . Park jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Znajduje się tu 140 km tras rowerowych.

Plaże Łeby

Łeba oferuje, jak wcześniej było wspomniane piękną piaszczystą plażę. W miejscu tym rzeka rozdziela się na dwie części. Główna, najpopularniejsza część z ośrodkami turystycznymi znajduje się po stronie wschodniej, pobodnie jak samo miasto. Po stronie zachodniej znajduje się mniej popularna plaża, która ciągnie się przez 75 km aż do wydm. Dzięki temu jest według niektórych najpiękniejszą plażą Wybrzeża Bałtyku.

Transport

Do miejscowości Łeba można dojechać samochodem, autobusem, pociągiem oraz można przypłynąć łodzią. Najbliższe lotnisko międzynarodowe znajduje się w Gdańsku (Gdańsk Lech Wałęsa Airport) . Osoby jadące samochodem powinny skorzystać z drogi nr 214. Łeba ma regularne połączenie autobusowe i kolejowe z Lęborkiem , z którego kursują połączenia do Gdańska , Gdyni oraz innych większych miast. W okresie letnim z miasta odjeżdżają trzy razy dziennie autobusy do Gdyni . Dworce kolejowy i autobusowy znajdują się obok siebie, w zachodniej części miasta Łeba.

Usługi turystyczne

Łeba dysponuje względnie bogatą bazą noclegową. Podstawową ofertę można znaleźć klikając TUTAJ . W miejscowości jest wiele kwater prywatnych, camping o nazwie Camping Nr41 Ambré, camping Relaks oraz schronisko turystyczne Dom Turysty PTTK. W sezonie letnim znaleźć tu można wiele czynnych restauracji oraz ulicznych straganów oferujących m.in. ryby.

Plusy

spokój
wczasy nad morzem

Przeciw

daleko od lotniska

Przeznaczone dla

poznawanie historii
aktywne wczasy
turystykę zdrowotną
sportową turystykę

Transport i możliwości przejazdu

kolejowy

Czynności

jazda konna
wędkarstwo

Usługi

piekarnia
bank
księgarnia
bowling
kemping
lekarz
stacja paliw
supermarket
biblioteka


Informacje i fakty,

GPS: 54.7609, 17.5556
Wysokość: 1 m
Najbliższe lotnisko: Array, 73 km
Wybrzeże: Morze Bałtyckie
Ostatnia aktualizacja: 21-10-2012 16:58:10

Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje

Dane uzyskano jako propozycje użytkowników TIXIK. Teraz czeka na potwierdzenie przez właściciela. Informację proszę sprawdzić na oficjalnej stronie: leba.eu

Przez właściciela dotąd nie potwierdzone informacje Plusy: spokój, wczasy nad morzem, sauna, lasy

Zauważyłeś jakiś błąd? Pomóż go nam usunąć!

Łeba: Przegląd

Łeba na razie nikt nie ocenił. Proszę dodaj swoją recenzję jako pierwsza osoba, dziękujemy!

Wokół miast

Łeba (0km)Kluki (17km)Białogóra (27km)Bychowo (27km)Lębork (27km)

Webmap: 1 2 3